Ankara Delice Otoyolu İhale Çalışmaları Devam Ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Kırıkkale kara yolunda nakliyecilerle bir araya gelerek, “Malumunuz ülkemiz mart ayından beri bir salgın sürecinden geçiyor. Bu salgın sürecinde de ülkenin lojistiğini yine bu taşımacı esnafımız büyük bir özveriyle yaptı” dedi.
Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Kırıkkale kara yolundaki bir dinlenme tesisinde nakliyecilerle bir araya geldi. Karaismailoğlu, basına kapalı gerçekleşen programın ardından gazetecilere açıklamada bulundu. Nakliyeci esnafının sorunlarını dinlediklerini kaydeden Bakan, taşımacılık sektörünün önemine işaret ederek, “Kırıkkale’de dinlenme tesislerinde kamyoncusundan otobüsçüsüne, servisçisine kadar özellikle taşımacı esnaf arkadaşlarımızla beraber olduk. Hepsiyle beraber oturduk, onların dertlerini dinledik ve istişareler ettik. Sorunlarını not aldık. İnşallah en kısa zamanda onların sorunlarına çare olmaya çalışacağız. Malumunuz, ülkemiz mart ayından beri bir salgın sürecinden geçiyor. Bu salgın sürecinde de ülkenin lojistiğini yine bu taşımacı esnafımız büyük bir özveriyle yaptı. Bizler evlerimizde otururken onlar bizim ihtiyaçlarımızı giderdiler. Onlara sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni normal dediğimiz süreci de en kısa sürede atlatacağız. İnşallah taşımacılık sektörü de arzu ettiği seviyeye ulaşacaktır. Onlar da vatandaşımıza hizmet noktasında özveriyle çalışmaya devam edeceklerdir. Yine bayram öncesi Ankara çıkışında olan önemli bir trafik noktasındayız” diye konuştu.

Ankara-Delice Otoyolu ihale çalışmaları devam ediyor

Bölgedeki yol çalışmalarına ilişkin ise Bakan Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Ankara-Kırıkkale arasındaki yol çalışmamız devam ediyor. En kısa sürede burayı üç şeride çıkarıp kısmen de olsa trafiğimizi rahatlatmayı amaçlıyoruz. Bunun devamında daha kalıcı daha büyük yatırımlarımız da var. Ankara-Delice otoyolu ile ilgili de ihale çalışmalarımız bir taraftan devam ediyor. Yine bunlar da vatandaşımızın özlemle beklediği önemli projeler.”

Bakan Karaismailoğlu, vatandaşlar ile bayramlaştı

Açıklamanın ardından Karaismailoğlu, ulaşımda 43 ilin geçiş noktasında yer alan ve “kilit kavşak” olarak adlandırılan, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önündeki trafik kontrol noktasını ziyaret etti. Bakan Karaismailoğlu, Vali Yunus Sezer’den bilgi aldı, kontrol noktasında durdurulan bazı araçlardaki vatandaşlarla sohbet ederek, bayramlaştı.
Bakan Karaismailoğlu, “Vatandaşlarımızdan bayramı bayram olarak geçirmeleri için dinlenerek zamanında sevdiklerine kavuşmaları için dikkat etmeleri ve trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Herkese iyi bayramlar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.
Karaismailoğlu daha sonra basına kapalı gerçekleştirilen programda, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı Yahşihan şantiyesinde yetkililerden brifing aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*