TCDD Taşımacılık'tan Yardımcı Makinist Personel İçin Yazılı Sınav Duyurusu

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğüne 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli makinist(yardımcı makinist) pozisyonuna Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Makinist Sınav Ve Atama Yönetmeliği kapsamında yapılacak olan yazılı sınavına girmeye hak kazanan aday listesi ile sınav duyurusu aşağıda yer almaktadır.
Sınava girecek aday listesi ve sınav giriş yerleri için TIKLAYINIZ

SINAV KURALLARI

 • İL:ANKARA
 • SINAV YERİ:TCDD Ankara Demiryolu Eğitim ve Sınav Merkezi Müdürlüğü
 • ADRESİ:TCDD 2. Bölge Müdürlüğü Behiçbey Tesisleri – Anadolu Bulvarı Üzeri Yenimahalle / ANKARA
  TEL NO : (0312) 520 8409
 • SINAV TARİHİ:08 AĞUSTOS 2020 Cumartesi
 • SINAVA BAŞLAMA SAATİ VE SÜRESİ:14:00 75 dk.

SINAVA GELİRKEN YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER

 1. Adaylar yanında, fotoğraf ve üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan resmi bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir.
 2. Adayların sınav salonlarına şeffaf şişede su dışında herhangi bir yiyecek-içecek ile girmeleri kesinlikle yasaktır.
 3. Sınava girecek adaylar yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtıraşı kendileri getirecektir. Kalem, silgi ve kalemtıraş dağıtılmayacağı için adayların bu ihtiyaçları sınavdan önce tedarik etmeleri gerekmektedir.
 4. Sınava girecek adaylar koronavirüs tedbirleri gereği maske ile sınava katılacaklar ve bina girişlerinde ateş ölçümleri yapılacaktır.

SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR

 1. Cep telefonu, her türlü elektronik/mekanik cihaz ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla; cep bilgisayarı, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth kulaklık vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla; müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar ve hesap makinesi vb. araçlarla sınava gelinmemesi konusunda özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu sayılanlar ile sınava gelen adaylar, söz konusu eşyaları ancak çanta içerisinde ve kapalı konumda muhafaza etmeleri koşuluyla sınava girebileceklerdir. Aksi durumda sınav salon başkanı tarafından herhangi bir uyarıda bulunulmaksızın söz konusu adaylar Salon Sınav Tutanağına işlenecek, bu adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.
 2. Sınavın başlamasını müteakiben herhangi bir nedenle (tuvalet ihtiyacı vb.) salondan çıkan aday, tekrar sınava alınmayacaktır.
 3. Adayların sınavdan bir (1) saat önce sınav yerinde bulunmaları gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*