Uluslararası Demiryolları Birliği’nin 96. Genel Kurulu Düzenlendi

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’un Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü Uluslararası Demiryolları Birliği’nin 96. Genel Kurul ve İcra Kurulu Toplantıları 30 Haziran 2020 tarihinde video konferans şeklinde gerçekleştirildi.
UIC tarihinde ilk kez internet üzerinden düzenlenen toplantılarda, 2020 yılında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bir ara rapor sunuldu, 2020 yılının ikinci yarısı için planlanan hedefler açıklandı.
2020 yılının ilk yarısında dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinden en çok etkilenen sektörlerden birinin ulaştırma sektörü olduğu vurgulanarak, Covid-19’un sektör üzerindeki etkilerini en aza indirmek için UIC bünyesinde Covid-19 Görev Gücü kurulduğu bildirildi.
Teşekkülümüzün de dahil olduğu ve katkı sağladığı Görev Gücü’nün çalışmalarının bir sonucu olarak, demiryollarında alınan önlemler ile ilgili 3 adet uygulama kitabının halihazırda yayınlanmış olduğu 3 yeni kitapçığın ise temmuz ayı içerisinde yayınlanacağı ifade edildi.
5G teknolojisini kullanarak gelecekte demiryollarında GSM-R sisteminin yerini alacak olan FRMCS sistemi hakkında bilgi verildi.
Bununla beraber, 2021 yılında başlatılması planlanan, uluslararası bir Demiryolu Yük koridoru üzerinde blok zincirinin katma değerini ve buna yönelik ilgiyi değerlendirmek için bir pilot işletimin tasarlanmasını hedefleyen DIGIM III – Uluslararası yük koridorlarında blok zinciri projesinin 2020 yılının dördüncü çeyreğinde başlatılacağı belirtildi.
Toplantıda ayrıca standardizasyon, küresel faaliyetler, finansal raporlama, üyelik konuları gibi hususlar müzakere edildi.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*