Genel Müdür Yazıcı'dan Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kıymetli Yolcularımız,
Dini bayramlar, iyilik, paylaşma, merhamet, yardımlaşma gibi insani duyguların yüceldiği, toplumun birbiriyle kaynaştığı müstesna günlerdir.
Bu yıl, sevdiklerimizle birlikte en güzel an’larımızı yaşadığımız Kurban Bayramı’nı, hem kendimizin, hem sevdiklerimizin sağlığı için Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kurallar çerçevesinde kutlamaya özen göstermek zorundayız.
Mart ayından bu yana ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamlarımızda önemli değişimlere neden olan Kovid-19 salgınının üstesinden gelinmesi, ancak her birimizin göstereceği dikkat ve özenle mümkün olacaktır.
TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak normalleşme programı kapsamında; bir taraftan çalışma ortam ve koşullarımızı yeniden düzenlerken, yüksek hızlı trenlerimizi aldığımız tedbirle 28 Mayıs’tan itibaren hizmetinize sunduk.
Anahat ve bölgesel trenlerimizin tekrar işletilme tarihi ise pandeminin seyrine göre belirlenecektir.
Her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de yolcularımızın sağlıklı seyahat etmeleri amacıyla her türlü tedbir alınırken, yüksek hızlı tren, Marmaray ve Başkentray setleri her sefer öncesinde detaylı olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
Yüksek hızlı trenlerde bilet satışlarında sosyal mesafeye uygun yüzde 50 kapasite oranında ve koltuk atlayarak çapraz düzende bilet satışı yapılırken, yolcularımızın maskeli olarak seyahatleri zorunlu tutulmaktadır.
Ayrıca, yolcularımızın Sağlık Bakanlığının Kovid-19 riskine karşı 14 kurala uymaları hem kendi hem toplum sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.
Diğer taraftan, pandemi döneminde ticaretin devamlılığının sağlanmasında demiryolu yük taşımacılığımız artarak devam etmektedir. Türkiye-Avrupa, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hatlarının yanı sıra BTK üzerinden Çin-Türkiye ve Çin-Avrupa transit taşımalarda da çok güzel gelişmeler olmaktadır.
Demiryolu sektörünün önemi pandemi sonrasında kurulacak olan yeni dünya düzeninde daha da pekişirken, Türkiye’nin lojistik üs olma vizyonunda demiryolu ana omurgayı oluşturmaktadır.
7/24, 365 gün en iyi, en kaliteli hizmet sunmak üzere canla başla çalışan TCDD Taşımacılık AŞ ailesi adına, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

KAMURAN YAZICI
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü
ve Yönetim Kurulu Başkanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*