Bayram Nedeniyle İstanbul Ankara YHT Hattına Ek Seferler

Kurban Bayramı dolayısıyla artan yolcu talebini karşılamak üzere ek Yüksek Hızlı Tren (YHT) sefere konulurken, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Marmaray ve Başkentray ücretsiz olarak hizmet verecek.
Artan yolcu talebini karşılamak üzere Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek YHT seferleri düzenlenecek. Arife günü olan 30 Temmuz 2020 ve 3 Ağustos 2020 tarihlerinde Ankara- İstanbul (Söğütlüçeşme) hattında toplam dört ek YHT seferi gerçekleştirilecek.
Ek YHT’ler Ankara’dan saat 09.00, İstanbul’dan saat 16.45’de hareket edecek. Trenlerde sosyal mesafenin korunması amacıyla yüzde 50 kapasite ile sefer yapmaya devam edecek olan ek YHT’lerle 3 binin üzerinde ilave kapasite sunulmuş olacak.

Marmaray ve Başkentray Ücretsiz

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre Kurban Bayramı’nda kentiçi yolcu taşımacılığı da ücretsiz olarak sağlanacak. Karar kapsamında, perşembe gününü cuma gününe bağlayan gece 31 Temmuz günü saat 00.00’dan başlayarak, 3 Ağustos Pazartesi günü saat 24.00’a kadar TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray’da ücretsiz olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*