15 Temmuz Ruhu Tarihi Ankara Garı'nda Yaşatıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü Tarihî Ankara Garı’nda 14 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen kutlamaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve yetkililerin yanı sıra Türkiye’nin lokomotifi gençler de katıldı.
15 Temmuz anısına düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, ilk olarak TCDD yetkilileri ile beraber darbe girişiminin bertaraf edilmesinde önemli rol üstlenen kurumlarımızı ziyaret eden gençler, 14 Temmuz akşamında tarihî Ankara Garı’nda demokrasi ruhunu bir kez daha yaşadı.
Devletin belirlediği koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen törende, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun konuşmalarını gerçekleştirdi.
Konuşmasında, “15 Temmuz’da vatanseverliğini bir kez daha ispat eden gençlerimize güvenimiz tamdır” diyen Bakan Karaismailoğlu, 2023, 2035 ve 2053 hedeflerindeki güçlü Türkiye’ye ulaşmanın yolunun gençlerden ve onlara sunulan imkânlardan geçtiğini ifade etti. Konuşmasında demiryolları yatırımlarına da değinen Bakan; “2003 yılındaki 10 bin 900 kilometre olan demiryolu ağımızı, 2020’de 13 bin 831 kilometreye çıkardık. 2023’de 18 bin kilometreye çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi.
Bakan Karaismailoğlu’nun ardından, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Türk milleti her zaman bağımsızlığını korumak, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaya devam etmek için büyük mücadeleler vermiştir. Milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimiyle de verdiğimiz bu büyük mücadelelerimiz arasına bir yenisini daha eklemiştir. 15 Temmuz günü, topraklarımızı korumak için neler yapabileceğini bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamıştır.
Birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf ettiğimiz bu hain girişimin ardından Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, büyümesini hızla sürdürerek, daha da güçlenmiştir.”
Genel Müdür Ali İhsan Uygun, konuşmasının sonunda 15 Temmuz Şehitlerini rahmetle anarak, gazilerimize şükranlarını sundu. Şehit yakınlarımıza da başsağlığı diledi.
15 Temmuz şehitleri için okutulan Yasin-i Şerif ile başlayan tören, Hayati İnanç’ın söyleşisiyle devam etti. Program, Uğur Işılak’ın 15 Temmuz ruhunu taşıyan eserler seslendirmesinin ardından son buldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*