Efsana Geri Döndü! Varan Turizm 4 Yıl Aradan Sonra Seferlerine Yeniden Başladı

2016 yılında otobüs yolculuğuna olan talebin azalması üzerine seferlerini durduran, şehirler arası yolcu taşımacılığının efsane markalarından Varan İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa seferleriyle yollara geri döndü.
İlk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden yolcularına hizmet vermeye başlayacak olan Varan, 2020 sonunda yaklaşık 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı ve yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcuya hizmet vererek 700 kişiye de iş imkanı sağlamayı hedefliyor.  Kaynak: Yolcu taşımacılığının efsane firması Varan, Türkiye yollarına geri döndü
Şehirler arası yolcu taşımadığının öncü markalarından Varan, “konforu ve güvenliği” ön planda tutan yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor. Üç yıl içerisinden sektörün en çok yolcu taşıyan ilk üç firmasından biri olama hedefiyle yola çıkan şirket bu yılı hazırlık yılı olarak ilan etti. Bugün, bu yılki otobüs yatırımın ilki olma özeliği taşıyan ve 16 adet MAN marka teslim alan Varan, pandemi sürecine rağmen yatırım yapmada ki kararlığını da ortaya koymuş oldu. MAPAR’dan alınan 16 otobüs, 9 Temmuz’dan itibaren seferlerine başlayacak. Otobüs şirketinin yeniden seferlere başlamasıyla önemli bir istihdam fırsatı da ortaya doğmuş olacak. Bugün itibariyle 250 kişiye iş imkanı sağlamış olan firma yıl sonuna kadar toplam istihdamı 700 kişiye çıkaracak.
Yeniden hizmete başlamaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Varan Turizm CEO’su Kemal Erdoğan, “yeni normalleşme süreciyle birlikte Varan’ın hedeflerine değindi. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “İlk etapta yaklaşık 80 milyon TL değerinde otobüs ve 20 milyon TL’lik alt yapı ile toplamda 100 milyon TL’lik bir yatırımla seferlerimize başlıyoruz. Hedefimiz; 2020 sonunda 200 milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 araçlık filo kurarak yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcuya hizmet verebilmek. Tabii pandemi sürecinin de etkisiyle bu yılı bir hazırlık yılı olarak kabul ediyoruz. Bu nedenle bizim önceliğimiz otobüs ve sefer sayılarından ziyade varan yolcusunun memnuniyetini, onların güvenliğini ve sağlığını korumak.
“Firmanın yeniden yolcularıyla buluşmasının aynı zamanda önemli bir istihdam hamlesini de beraberinde getireceğini dile getiren Erdoğan, “Bugün itibariyle yaklaşık 250 kişiye iş imkanı oluşturmuş durumdayız. Bu yıl sonuna kadar 700 kişiyi bulacak. Tabii esas büyük istihdam hamlesi 2021 yılında olacak zira önümüzdeki yıla dair hedeflerimiz çok daha büyük bu nedenle de oluşturacağımız istihdamda çok daha yüksek olacak.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*