HAVELSAN Dünyanın İlk 100’ü Arasındaki 7 Türk Şirketten Biri Oldu

HAVELSAN, Defense News’in, savunma gelirlerini baz alarak belirlediği “Defense Top 100” listesine girmeyi başardı. Türk savunma sanayiinin önde gelen firmaları dünyanın önde gelen savunma sektör firmalarının yer aldığı listede her geçen yıl sayılarını artırıyor. Askeri ve sivil alanda kullanılan platformlar için yazılım, simülatör geliştiren, bu alanda Türkiye’ye liderlik eden HAVELSAN listeye bu yıl giriş yapan 7 Türk savunma sanayii firmasından biri olmayı başardı.
HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar konu ile ilgili olarak, “Bu başarı topyekûn savunma sanayimizin başarısıdır.”

HAVELSAN Altay tankının simülatörünü üretecek

Askeri ve sivil alanda kullanılan platformlar için simülatör geliştiren, bu alanda Türkiye’ye liderlik eden HAVELSAN Altay tankı için simülatör üretme sorumluluğu üstlendi. IDEF’19 da Havelsan ile Altay tank üretiminde ana yüklenici olan BMC firmaları arasında Altay tankının simülatör ve eğitim maketlerinin yapımıyla ilgili imzalar atılmıştı.

TCG ANADOLU’nun Gemi Bilgi Dağıtım Sistemi HAVELSAN’dan

Türkiye’nin en büyük savaş gemisi olacak TCG ANADOLU’nun inşa faaliyetleri hakkında son açıklama Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapıldı. Açıklamada, “HAVELSAN’nın tasarladığı Gemi Bilgi Dağıtım Sistemini ANADOLU gemimize entegre edilmek üzere teslim ettik. Milli imkanlarla geliştirilen ve platformların kalbi olarak da nitelendirilen GBDS, tüm verileri ihtiyaç sahibi sistemlere gerçek zamanlı ve hassas olarak sunuyor.” ifadelerine yer verildi.

Milli Muharip Uçak Projesinde HAVELSAN imzası

TUSAŞ ile HAVELSAN’ın iş birliğiyle, yazılım geliştirme, simülasyon, eğitim ve bakım simülatörleri gibi birçok çalışma gerçekleştireceğine işaret eden Demir, “MMU’nun Geliştirilmesi Projesi tamamlandığında ülkemiz dünyada ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5’inci nesil bir muharip uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak.” değerlendirmesinde bulundu. TUSAŞ ve HAVELSAN arasındaki iş birliği, gömülü eğitim/simülasyon, eğitim ve bakım simülatörleri ve çeşitli alanlarda verilecek mühendislik desteği (Virtual Test Environment, proje seviyesi yazılım geliştirme ve siber güvenlik) konularını kapsıyor.

Kaynak: DefenceTurk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*