Hava Savunma Ailesinin Yeni Üyesi 'SUNGUR' Göreve Hazır

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından ROKETSAN’ın yerli savunma sanayii paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği SUNGUR’un envantere girmeye hazır olduğunu açıkladı.
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, paylaşımında “Güvenlik kuvvetlerimizin kabiliyetlerini artırmak için sürpriz bir güç!” ifadesini kullandı ve SUNGUR’a ait şu bilgileri paylaştı.
“Başkanlığımız öncülüğünde, Roketsan’ın yerli savunma sanayii paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği hava savunma ailemizin yeni üyesi SUNGUR başarılı atışlı testler sonrası envantere girmeye hazır!”
“Kademeli hava savunma sistemimizin yeni üyesi, portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek. SUNGUR hareketli atış yeteneği, gece-gündüz hedef tespit, teşhis, tanımlama, takip ve 360 derece atış kabiliyetine sahip.”
“SUNGUR, hava unsurlarına karşı etkinliği ve yüksek manevra kabiliyeti, yüksek hedef isabet yeteneği ve karşı tedbir özelliği, titanyum harp başlığı, hedefin uzun menzilden görüntülenmesini sağlayan nişangahıyla kendi sınıfının önünde bir sistem.”

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*