Ankaralılar Dikkat! Bayramda Bu Yollar Kapatılacak

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince kent genelinde alınacak tedbirlere ilişkin açıklama yaptı.
Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince huzur ve güven ortamı içerisinde olmaları amacıyla; Müdürlüğümüzce halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde (otogar, tren garı/istasyonları, havalimanı/havaalanı, meydanlar, alışveriş merkezleri, çarşı-pazarlar, kurban satış yerleri, park-bahçeler, otobüs durakları ile toplu taşıma araçları vb.) hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık ve parada sahtecilik olaylarına karşı önleyici güvenlik tedbirleri alınmıştır.
29.07.2020 günü saat:14.00’ dan 04.08.2020 günü saat: 08.00’ a kadar Beypazarı Yolu 121 km. (Çayırhan Beldesi D 140- 03/46 karayolu kontrolsüz kavşağı), eski İstanbul Yolu 24 km. (Susuz kavşağı U dönüşü), 55 km. (Kurtboğazı Tepe orta refüjü), 56 km.+500 (Dutözü kavşağı), 58 km.(İğdir köyü dönüşü), 59 km. (Çeştepe İğdir arası dönüş), 64 km. (Tır Parkı kavşağı), 65 km.+500 (Uğurlu köyü kavşağı), Konya Yolu TŞOF kavşağı ile Samsun Yolu güzergâhında bulunan Çalışkanlar, Ortaköy kavşağı, Şehitlik dönüşü, Maliye noktası, Gökçeyurt, Lalahan ışıklı kavşağı geçişleri bariyer ile kapatılacağından yol kullanıcılarının daha dikkatli olarak seyretmeleri gerekmektedir.
Eski İstanbul Yolu Susuz kavşağına U dönüşü kapatılacağından, dönüşlerin DEM PA Sanayi Köprülü kavşağından, Samsun Yolunda Çalışkanlar kavşağı, Ortaköy kavşağı ile Gökçeyurt kavşağından yapılan dönüşlerin YHT köprüleri ve Lalahan köprülü kavşağından yapılması, Çalışkanlar (çıkış) Petrol Ofisinden itibaren Ortaköy kavşağına kadar oradan da köprü girişine kadar yön levhası ile akan trafiğe yön verileceği, Kırıkkale istikametinden gelip tekrar Kırıkkale istikametine dönüş yapacaklar için Gökçeyurt kavşağından sağa dönülerek YHT köprüsüne kadar trafik işaretleri ile işaretleneceğinden yol kullanıcılarına bilgilendirme ve yönlendirme yapılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*