TCDD Görevde Yükselme Sınavı Tarihi Belli Oldu

Ulaştırma Memur-Sen’in, Aralık ayında yapılan TCDD 2019/2 KİK toplantısında talep ettiği ve daha sonrasında Mart 2020’de kurumdan yazılı olarak tekrar talep ettiği görevde yükselme sınavı tarihi açıklandı.
Sınavlar, Trafik Başkontrolörü, Trafik kontrolörü ve Yol Sürveyanı unvanlarına yönelik olacak. Sınavlara son başvuru tarihi ise 26.06.2020 olarak belirlendi. Sınav başvuruları kurumsal web sitesi üzerinden yapılacak.
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, “TCDD Genel Müdürlüğü bünyesinde aktif görev yapan personelin motivasyonunun artırılması, sektörde uzmanlaşmanın sağlanması, Kurum kültürünün yaygınlaşması ve saha tecrübesinin hizmete daha iyi aktarılması amacıyla TCDD bünyesinde gerekli eğitimleri almış personel için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının açılması gerektiğini gerek KİK toplantıları ve gerekse diğer görüşmelerimizde TCDD Yönetiminden talep etmiştik.
Bu gün itibariyle çabalarımız ve ısrarlı taleplerimiz sonucunda Kurum Yöneticilerimiz Görevde Yükselme sınav takvimini açıkladılar. Kurum Yöneticilerimiz İnşallah en kısa zamanda Unvan Değişikliği sınavı için de gerekli çalışmaları yapacaklardır. Genel Yetkili Sendika Ulaştırma Memur-Sen olarak, Görevde Yükselme Sınavına girecek personele başarılar diliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*