Türkiye Lojistik Master Planının Ana Omurgası Demiryolu Sektörü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılımıyla 03 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da başlayan TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü 1. Koordinasyon ve İstişare Toplantısı, 07 Şubat 2020 tarihinde sona erdi.
TCDD Taşımacılık Genel Müdürü toplantının kapanış konuşmasında, kuruluşun merkez ve taşra teşkilatının üst ve orta kademe yöneticileriyle bir araya gelmekten, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktan, onları daha yakından tanımaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bizim yönetim anlayışımızda en iyisini yapmak vardır. Bunu birlikte başaracağız.”

“Demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesiyle devlet eliyle kurulan TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğümüzün bu ilk koordinasyon ve istişare toplantısında 2019 yılı faaliyetlerimizi masaya yatırdık. Vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha güzel, daha iyi hizmet sunabilmek, yolcu ve yük taşımacılığımızı daha da ileri bir noktaya taşımak için değerlendirmelerimizi yaptık. Günde 682 yolcu, 170 yük treni ile milyonlarca yolcuyu, binlerce ton yükü gideceği yere ulaştırmak için yaklaşık 12 bin personelimizle 7/24 365 gün ulaştırma hizmeti vermek hiç de kolay değildir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin hizmet kalitesini etkileyen birinci unsur yönetim anlayışı ve insan niteliğidir. Bu bakımdan bizim yönetim anlayışımızda en iyisini yapmak vardır. Bunu birlikte başaracağız. İnsan kalitemizi daha da iyileştirmek için eğitimlere önem vereceğiz. Kamu kurumu ve kamu personeli olduğumuzun bilinci içerisinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için kaynaklarımızı en verimli, en etkin şekilde kullanacağız. “

“ Yöneticilerimiz sahada olmaya devam edecek”

Lojistik Master Planında demiryolu sektörünün ana omurga olduğuna vurgu yapan Yazıcı, 2023 yılı hedeflerinde yeni yüksek hızlı demiryolu hatlarının devreye gireceğini, mevcut sistemin tamamen elektrikli ve sinyalli hale gelmesiyle konvansiyonel hatlarda yolcu tren seferlerinin ve BTK hattı başta olmak üzere yük taşımacılığının artacağını belirterek,” TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak demiryolu tren işletmeciliğini görev ve sorumluluk alanlarımız gittikçe artmaktadır. Her kademedeki arkadaşımın bu görev ve sorumluluğun bilincinde olarak güvenli, kaliteli hizmeti vermek için çaba göstereceğine inanıyorum. 164 yıllık demiryolu kültürü ve bilgi birikimi ile bunu hep birlikte başaracağımıza eminim.” dedi.
Genel Müdür Yazıcı, yöneticilerin sahada olmaya devam ederek, vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için denetimlerini daha sık yapmaları konusunda talimat verdi.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*