STM Genel Müdürü Özgür GÜLERYÜZ Oldu

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürü, aynı şirkette Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Özgür GÜLERYÜZ oldu.
STM Genel Müdürü Murat İKİNCİ’nin Roketsan Genel Müdürlüğü’ne atanmasının ardından şirketin yeni Genel Müdürü belli oldu. STM’nin Mühendislik ve Danışmanlık faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Özgür GÜLERYÜZ, şirketin yeni Genel Müdürü oldu.
Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Bölümü mezunu GÜLERYÜZ, sırasıyla Nokia ve ASELSAN’da görev yaptı. Özgür GÜLERYÜZ, STM bünyesinde; Proje Yöneticisi, Sistem Mühendisliği Yöneticisi ve Kalite Güvence Yöneticisi görevlerini yürüttü.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Savunma Sanayii Başkanlığı’na (SSB) sistem mühendisliği, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji transferi, lojistik destek hizmetleri; görevlerini gerçekleştirmek amacıyla Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile 1991 yılında kurulan STM, halihazırda dünyanın en büyük 100 savunma sanayii şirketi arasında bulunuyor.

Kaynak: SavunmaSanayiST

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*