İlave YHT’ler Sefere Konuldu Tüm Trenlerin Kapasitesi Artırıldı

Turhan: “Okulların tatil edilmesiyle artan yolcu talebini karşılamak üzere ek yüksek hızlı trenler sefere konuldu, ana hat ve bölgesel trenlerin kapasiteleri artırıldı.”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bilim kurulu toplantısı sonrasında Korona virüsüyle ilgili alınan yeni tedbirler konusunda açıklamalarda bulundu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Bakanlığı ile ilgili konularda da yeni tedbirlerin söz konusu olduğuna vurgu yaparak, demiryolunda alınan önlemlerle ilgili olarak şu bilgileri verdi: ”Yüksek hızlı trenlerde, konvansiyonel trenlerde, Marmaray ve Başkentray’da rutin temizliklerin yanı sıra titiz bir şekilde dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca, Türkiye- İran arasında işleyen Transasya Ekspresi ile Van-Tahran Tren seferleri geçtiğimiz günlerde geçici olarak durdurulmuştu. 11 Mart’tan itibaren Türkiye –Bulgaristan arasında işleyen İstanbul- Sofya Ekspres seferleri de iptal edildi.”
Bakan Turhan, Korona virüs tedbirleri dahilindeki önlemlerden biri olan okulların tatil edilmesinden sonra artan yolcu talebini karşılamak üzere, ilave yüksek hızlı trenlerin sefere konulduğunu ve ana hat ve bölgesel trenlerin ilave vagonlarla kapasitesinin artırıldığını söyledi.
Turhan, böylece yüksek hızlı trenlerde 2466, ana hatta 7980, bölgesel trenlerde 3900 ilave yolcu kapasitesi oluşturulduğuna dikkat çekerek, toplamda yaklaşık 14 bin ek kapasite sağlandığını belirtti.
Bakan Turhan, ilave yüksek hızlı trenlerin Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik ve Bostancı istasyonlarında duruş yapacağını böylece vatandaşların rahat bir seyahat gerçekleştireceğini ifade etti. Ayrıca, yakın şehirlerarasında çok talep gören bölgesel trenlerin de 65 adet ilave vagonla kapasitelerinin önemli oranda artırıldığının altını çizdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*