Turkey Electronic Gaming League Ekibi ile E Spor

Türkiye’de e spora verilen değer, diğer ülkelere kıyasla oldukça düşük. Bu yüzden dolayı turnuvalar ve etkinlikler düzenleyen TGL topluluğu, Türkiye’deki e spor sektörüne verilen değerin artacağı yönünde umut veriyor. Turkey Electronic Gaming League, kısaca TGL, ülkemizdeki e sporun gelişmesi için Ege “Rio” YURTSEVER tarafından kurulmuş bir topluluk. Topluluk içinde oyuncular, e sporcular ve hakemler gibi çeşitli insanlar bulunmakta. Çeşitli turnuvalar düzenleyip e sporun gelişmesi için çabalayan TGL ekibi, bu yolda kendilerine yardımcı olacak ekip arkadaşları da bulmuş durumda.

En önemli rollerden birisi olan Turnuva Hakemliği, gerçekleşen her turnuvada büyük önem taşıyor. Oyunun ve oyuncuların yönetimi sağlamak, turnuvanın işleyişini devam ettirmek gibi çeşitli görevlere sahip hakemler, bu profesyonelliğe ulaşmak oldukça sıkı eğitimler alıyorlar. Aldıkları eğitimlerle oyunu ve turnuvayı yönetmeyi öğrenen hakemler aynı zamanda psikolojik eğitim de alıyorlar. Oyuncularla bir sorun oluştuğunda başa çıkabilmek ve stresi yönetmek için de eğitim ve destek alan TGL hakemleri, işlerini layığıyla yerine getirmek için devamlı çabalıyorlar. Sadece hakemler değil, moderatör ekibi de aynı şekilde işlerine oldukça bağlı hareket ediyorlar. Moderatör ekibi de aldığı eğitimlerle beraber oyuncularla ve toplulukla ilgileniyorlar.

Yapılan her projede profesyonel bir şekilde çalışan TGL ekibi, aldığı eğitimlerin sayesinde işlerini hakkını vererek yapıyorlar. TGL yönetimi tarafından verilen eğitimin perde arkasındaki en büyük ismi ise Ege “Rio” YURTSEVER. Kurmuş olduğu TGL topluluğundaki her ekip üyesine bizzat desteğini sunarak elinden geldiğine yardımcı olmaya çalışıyor. Hakemlerin ve moderatörlerin ihtiyaçlarının olduğu profesyonel eğitim ve desteğin verilmesini sağlayan EGE “Rio” YURTSEVER, TGL’in işleyişi için elinden geleni yapmakta.

TGL oyun turnuvalarının dışında, arkadaş gruplarının beraber vakit geçirip eğlenebileceği bir yer. Ancak ilk amacı, e spor hayallerinin gerçekleşebileceği bir yer olması. Bu yüzden her projesini profesyonelce gerçekleştiren TGL ekibi, hakem ekibini de profesyonel bir şekilde tutmakta kararlı. Ülkemizdeki e spor sahnesini geliştirirken hem oyuncuları hem de hakemleri yetiştiren TGL ekibinin ilerideki projelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*