TCDD 356 Personel Alımı Sonuçları Bir Senedir Açıklanmadı..! Yaklaşık Bin Kişi Mağdur

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) tarafından 2019 Nisan döneminde İŞKUR üzerinden 356 kişilik kontenjan işle kamu personeli alımı süreci başlatıldı. Bir senedir açıklanmayan sonuçlar için yaklaşık bin kişi mağduriyet yaşıyor.
Kamu personeli alımı sürecinde TCDD tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre 356 kişilik kontenjan açılmıştı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından yaklaşık bin kişilik aday bekleyişlerini sürdürüyor.

4 Unvan İçin 1000 Aday Sonuçları Bekliyor

TCDD tarafından açılan ve İŞKUR aracılığı ile ilan edilen 356 kişilik kamu personeli alımı için 4 farklı unvanda ilan açılmıştı. 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü alımı için 3 katı kadar aday üzerinden tercih işlemleri yapıldı.

1 Ağustos 2019’dan Bu Yana Bekleyiş Devam Ediyor

9-15 Nisan 2019 tarihleri arasında çıkılan ilan bilgilerinde mülakatlar dahil yapılan son işlemler 1 Ağustos 2019 tarihinde sona erdi. Yaklaşık olarak 1 senedir sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar daha fazla mağduriyet yaşanmaması için yetkili mercilerden sonuçların açıklanmasını talep ediyor. (Kaynak: isilanlarikariyer)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*