Ankara Sivas YHT İçin Gar, Gış, Gıyamet Demeden Çalışmaya Devam

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan Uygun sosyal medya hesabından yaptığı “3G Gar Gış Gıyamet.. . Ankara – Sivas YHT için durmak yok çalışmaya devam. yaplaşımının ardından Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin‘den esprili yanıtlarla teşekkür mesajları geldi.

Genel Müdürün mesajına Twitter’dan Salih Ayhan “Sayın Genel Müdürüm, ben bu 3G’ye ek olarak @TCDDemiryollari ‘na ithafen 4’üncü G olarakta (G)ayret eklemek istiyorum. Mevsimin her şartında özveri ve gayretle çalışan tüm @TCDDemiryollari personeline sizlerin nezdinde teşekkür ediyoruz.” mesajıyla karşılık verirken Başkan Hilmi Bilgin ise “Sayın genel müdürüm emeğiniz ve gayretinizden dolayı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Yüksel Hızlı Tren Sivasımıza çok büyük değerler katacak” ifadelerini kullandı.
Genel Müdür Uygun ayrıca Twitter hesabında “Sivas’ta bulunan TCDD 4. Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ederek personelimizle bir araya geldik. Bölge Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalarla ilgili kurumda çalışan arkadaşlarımızdan bilgi aldık ve istişarede bulunduk. Ardindan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında gerçekleştirilen üretimler yerinde denetlenerek, zorlu kış koşullarına rağmen devam eden Sivas Gar sahasındaki altgeçit ve peron imalatları, yerli üretim olan 72 m rayın stok ve montajına yönelik sevkiyat çalışmaları,yapı istasyonunda çift hat ferş çalışmaları ve tamamlanmış üstyapı imalatları görülmüştür. Devamında ise panel serim makinası ile hattın ferş edilmesi amacıyla Yıldızeli bölgesinde devam eden panel montaj çalışmaları yerinde denetlenmiştir.” ifadelerine değindi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*