Dikimevi Nata Vega Metro Projesi Ne Oldu?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken akıbeti merak konusu olan Ankapark ve Dikimevi Nata Vega Metro Projesi hakkında bilgi verdi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara’nın projeleri ve çalışmaları hakkında, Sözcü Gazetesi‘nden Saygı Öztürk’e önemli açıklamalarda bulunan Başkan Yavaş merak edilen soruları yanıtladı.

ANKAPARK BATTI MI, SON DURUM NE, PROJE NE OLACAK?

Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolara yaptırılan ve bugün çalıştırılamayan Ankapark da Yavaş’ın gündemindeki önemli bir diğer konu. Ankapark için ne yapılacağını şöyle anlatıyor:
“Ankapark, biz göreve gelmeden 1 ay önce ihale edildi. Bu proje çalışmıyor, ama oraya harcanan yaklaşık 750 milyon dolar para boşa gitmesin istiyoruz. Orayı değerlendirelim istiyoruz. Vatandaşa ‘Ne yapalım?’ diye soracağız. Ona göre bir çözüm yolu bulacağız. O para oraya harcanmasaydı metrolar bitmiş olurdu, ulaşımla ilgili sorun kalmazdı. Ankara’nın suyla ilgili sorunu kalmazdı. İyi yerlere harcanabilirdi. Buna benzer boşa giden milyonlarca lira var.”

METROSU NATA VEGA’YA KADAR 6 DURAK UZATILACAK!

Ankaralıların yakından takip ettiği metro hatları projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Yavaş “Biz bu işleri profesyonel yapmak zorundayız. Geçen sene 600 milyon TL zararımız var. Zararlar devam ederse iflasa gidilebilir. Bu zararları azaltmak ve Ankaralıyı memnun etmek durumundayız.
Şu müjdeyi verebilirim: Dikimevi’ndeki metroyu 6 durak daha ileri Nata-Vega’nın olduğu yere kadar uzatma çalışmalarına başladık. Yaklaşık 157 milyon euro tutuyor. Bir de Söğütözü’nde zaten var olan ama sinyalizasyon nedeniyle çalışmayan kısmı ODTÜ’ye kadar uzatacağız” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*