Türk Demiryolu Zirvesi 21-24 Ekim Tarihlerinde Sirkeci Garı’nda Gerçekleştirilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın vizyonu doğrultusunda sektör paydaşlarının karşılıklı bilgi alışverişi ve ilişki ağlarının geliştirilmesine katkı sağlamak üzere Türk Demiryolu Zirvesi yerli ve yabancı binlerce katılımcıyla 21 – 24 Ekim 2020 tarihinde Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecektir.

Türk Demiryolu Zirvesi, pandemi dönemi zorluklarına rağmen, sektör paydaşlarının bir araya gelme ihtiyacına yönelik düzenlenecektir.

Sosyal mesafe kuralları gereğince, sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilecek zirve, sosyal medya platformları, zirve web sitesi ve mobil uygulamalar dahil, tüm online platformlarda canlı olarak yayınlanacaktır.

Tarih ve Yer
21-24 Ekim 2020 – Sirkeci Gar

Atölyeler

Seyahat Fotoğrafçılığı Atölyesi
Seyahat etmeyi seven ve anılarını ölümsüzleştirmek isteyen meraklıların bir araya geleceği atölye, profesyonel fotoğrafçılık ile ilgili temel bilgi ve becerilerin öğretimini kapsamaktadır. Katılımcıların edindikleri becerileri profesyonel bir hobi halinde devam ettirebilmeleri hedeflenmektedir.

Minyatür Atölyesi
Minyatür sanatı; geleneksel bir Türk sanatıdır. Işık, gölge ve perspektif olmaksızın anlatılmak istenen konunun eksiksiz şekilde anlatıldığı canlı resim ve portre olarak tanımlanmaktadır. Konuya ilgili kişilerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan atölyede katılımcılara tarama ve boyama teknikleri öğretilecek ve örnek uygulamalar yapılacaktır.

Fütürist Tren Tasarım Atölyesi
Atölyeyi gerçekleştirecek olan uzman tasarım ekibi ile birlikte bir gün sürecek eğitim ve atölye çalışması gerçekleştirilecektir. Atölyeye katılacak genç tasarımcıların yeteneklerini sergileyecekleri ve konunun uzmanlarından eğitim alacakları bir atölye deneyimi yaşanacaktır.

Zirve kapsamında gerçekleştirilecek atölyelere kayıt olmak için Tıklayınız

Deneyim Alanları

Demiryolu odağında gerçekleştirilecek olan keyifli ve farklı aktiviteler deneyim alanında katılımcılara sunulacaktır.

Markalı Ürünler Vagonu
TCDD store için üretilen ürünlerin sergilenerek satışa sunulacağı alandır.

Doğu Ekspresi Özel Sergisi
“Tam O An” Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışmasına katılan kişilerin fotoğraflarının sergileneceği alandır.

Demiryolu Müzesi
Sirkeci Gar’ında bulunan ve kullanılmayan rayların üzerinde TCDD’ye ait eski tren, lokomotif vb. araçların müze şeklinde sergileneceği alandır.

Tarihi Kıyafetler Sergisi
TCDD personelleri için geçmişten günümüze tasarlanmış üniformaların sergileneceği alandır.

Türk Demiryolu Zirvesi Tanıtım Filmi

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın