Old School Runescape, Nex’i Tanrı Savaşları Zindanı’na Davet Ediyor

Nex, Tanrı Savaşları Zindanı’na eklenecek en yeni generaldir ve OSRS topluluğunda büyük ilgi görmektedir.

Tanrı Savaşları Zindanı, 3. Çağ’dan kalan askerlerin  manevi üstünlük için  çekişmeli bir mücadeleye devam ettiği, her bir fraksiyonun Gielinor üzerinde büyük kontrol için savaştığı çok savaşlı bir.  Oyuncular,  zindanda savaş yürüten god’ları onurlandıran teçhizat giymeli veya belirli bir ölümle karşı karşıya kalmalıdır.   Bu, çirkin bir “moda manzarası”   yaratır, ancak kullanıcının zindana girdikten hemen sonra saldırıya uğramak istememesi hayati önem taşır  (belirli tanrılarının ekipmanlarından yoksun iseniz, tüm canavarlar size saldıracaktır.) Zindanın içinde güvenli bir şekilde, belirli bir gruptan 40 kölelik bir öldürme sayısı,  oyuncuların OSRS altını bulabilecekleri belirli bir tanrı odasına geçiş sağlar. Mini görev (Donmuş Kapı) şeklinde, bir oyuncu  Nex’le karşılaşmadan önce her Generali yenmelidir.

Nex, bir zamanlar boş olan Antik Hapishane’yi işgal eden Tanrı Savaşları Zindanı’na beşinci ve son ektir. Her dövüşün ayrı ayrı verileceği bire bir veya klan üyelerinizden 80’e kadar savaşılabilir. Nex’i yendikten sonra ortaya çıkabilecek olası ödüllere dahil edilenler, oyundaki en yüksek güç bonusuna sahip olan ve Bandos Tassets ve Nieztnot Faceguard gibi popüler eşyaları geride bırakan Torva zırh setinin parçalarıdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Nex etkileyici bir 1.001 savaş seviyesine sahiptir ve onu – en azından istatistiksel olarak – Tanrı Savaşı generallerinin en güçlüsü yapar ve sadece yenmek için önemli miktarda OSRS altını gerektirir.  Düşmanlarını ortadan kaldırmak için hem  sihir hem de yakın dövüş kullanıyor  . Nex tarafından kullanılan m agic saldırıları Antik Büyü Kitabı’na dayanmaktadır  ve  dört aşamada gelir: duman, gölge, kan ve  buz.

Nex’e karşı belirli bir isabet puanı eşiğine ulaşıldıktan sonra, oyuncu veya oyuncular, bir sonraki aşama başlamadan önce ona güçlerini aşılamaktan sorumlu olan sihirli bir muhafızı yenmelidir. Dördüncü aşama geçtikten sonra (dört büyücü  de öldürüldü), Nex’in en güçlü formuna ulaştığı beşinci ve son aşama, sonunda yenilmeden önce tamamlanmalıdır. Nex zor bir mücadeledir, ancak oyuncular gerçekten mücadele ediyorlarsa, çevrimiçi olarak satılık OSRS öğelerine her zaman göz atabilir ve karakterlerini güçlendirebilirler.

Diğer Dört General

Kree’arra: 580 savaş seviyesine sahip Armadyl’in gagalı generali Aviantese ırkına aittir ve tüm yakın dövüş saldırılarına karşı bağışıktır.

General Graardor: 624  savaş seviyesine sahip Bandos’un acımasız generali Ourg ırkına  aittir  ve 60 can puanıyla maksimum isabet elde ederek  Tanrı Savaşı Generallerinin en yüksek maksimum isabetine  sahiptir.

Komutan Zilyana:  596 savaş seviyesine sahip  hızlı Saradomin komutanı Icyene ırkına aittir  ve  tüm generallerin hızlı  ve en hızlı  olanıdır.

K’ril Tsutsaroth: Zamorak’ın combat seviyesi 650 olan uğursuz generali Şeytan ırkına aittir  ve bir oyuncunun P rayer  değerini birkaç saniye içinde 0’a düşürebilir.

 Zindan’ın Beş Tanrısı

Armadyl: Yaygın olarak daha küçük bir tanrı olarak kabul edilen Armadyl, hukuk ve adalet tanrısıdır ve Tanrı Savaşları’nın zirvesindeki 3. A ge’de en fazla zayiat vermiştir.  Saradomin ve Zamorak’a kıyasla çok daha az takipçiye sahip  olmasına rağmen, Armadyl’e ibadet eden  yaratıklar  belki de en dindarlarıdır.

Bandos: Bandos savaş  tanrısıdır ve Gielinor’daki acımasız ırklar, özellikle de Goblinler tarafından saygı duyulur. Bandos, 3. Çağ’ın başında Gielinor’a geldi, ancak sonunda Guthix tarafından sürgüne gönderildi  (Zaros’tan başka bu listedeki  her Tanrı gibi). Bakınız: Guthix’in Fermanları). Gielinor’da hala çok popüler ve takipçileri kanlı dönüşünü coşkuyla bekliyorlar.

Saradomin: İlk olarak Entrana adasında yaşayan düzen ve bilgelik tanrısının Gielinor’a 2. Çağ’da geldiğine inanılıyor.  Aslen küçük bir düzen  olan Saradomin’in takipçileri yavaş  yavaş krallığın en büyüğü haline geldi ve  en çok kilise ve tarikatla övündü.

Zamorak: Kaosun Efendisi olarak da bilinen Zamorak, yıkım, güç ve kişisel hırs tanrısıdır. Bir zamanlar ZaroSian ordusunun  en büyük generali olan Zamorak, iktidar arzusuyla Zaros’u gasp etti ve  hapsetti ve sonunda tanrılığa yükseldi. Bu eylem resmen 2. Çağ’ı sona erdirdi ve Tanrı Savaşları’nın başlangıcını işaret etti. Zamorak’ın takipçileri Saradomin’de yeni bir düşman buldular, iki düzen bugün kendilerini sürekli çatışma içinde buluyorlar.

Zaros: Şu anki çağda en az takipçisi olan en gizemli Tanrı Zaros’tur. Elf  ışık tanrıçası Seren’in  zıt yüzü olan Zaros,  ilahi karanlığı temsil eder. Freneskae dünyasındaki en eski  ilahiyat  Mah tarafından yaratıldıktan ve Seren’in yanında  çağlar boyunca re’de ikamet ettikten sonra, Zaros sonunda Mah’un sahiplenici doğasından bıktı   . Sonunda kaçtı ve 2. Çağ’da Gielinor’un geniş kesimlerine hükmettiği ve dünya üzerinde iktidarda olan Guthix’ten sonra ikinci olduğu  biliniyor.  Zamorak’ın elindeki yenilgisinden emin olmayan takipçilerinin çoğu, geri dönüşü için dehşet içinde yatıyordu.

Genel Gereksinimler:

Tanrı Savaşları Zindanı’na girmeden önce, bir oyuncunun ya Ölüm Platosu görevini tamamlamış olması ve Trol Kalesi’ni kısmen tamamlamış olması ya da Eadger’ın Rusçuk’u görevini  tamamlamış olması  VE 61 Büyüye sahip olması gerekir. Oyuncu ayrıca girişin önünde tehlikeli bir şekilde konumlandırılmış bir kayayı hareket ettirmek veya sıkmak için 60 Çeviklik veya Güç seviyesine sahip olmalıdır. Tüm bu hazırlıklar önemli miktarda OSRS altınına mal olur, bu nedenle oyuncular biraz çiftçilik yapmaya hazır olmalıdır.

Ölüm Platosu ve Trol Kalesi, insana ait Burthorpe Prensliği’ni engelleyici bir trol sürüsünden korumayı içeren bağlantılı görevlerdir. Görev hattı, Burthorpe’daki ordu çadırında  Komutan Denulth ile konuşarak başlatılabilir.  İki görevin tamamlanması ve kısmen tamamlanması,  çevrimiçi olarak satılık bir OSRS öğesi aramadan Tanrı Savaşları Zindanı’na ve fantastik ganimetlere  giden yola erişim  sağlar.

Tanrı Odası Gereksinimleri:

Armadil: 70 Menzil

Bantlar: 70 Mukavemet,

Saradomin: 70 Çeviklik

Zamorak: 70 Can Puanı

(Kadim Hapishane: 70 Çeviklik, 70 Can Puanı, 70 Menzilli ve 70 Güç)

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*