Exxtra Projesi Kapsamında Öğrenme & Paylaşım Çalıştayı Gerçekleştirildi

Raylı Sistem sektörünün öncü temsilcisi ARUS, AB COSME projelerinde çalışmalarına devam ediyor. Microsoft Teams uygulaması üzerinden gerçekleştirilen toplantıya Türkiye’yi temsilen ARUS’un yanısıra İspanya’dan RAILGRUP, MAFEX Danimarka’dan CenSec, İtalya’dan DITECFER, Fransa’dan i-Trans, Almanya’dan BTS kümelenmeleri katılım sağladı.
EXXTRA(EXcellence EXchange and Teaming-up between RAilway clusters and ecosystems) Öğrenme & Paylaşım çalıştayının ikinci günün konusu “İnovasyon Hizmetlerinin Profesyonelleştirilmesi”ydi.
Çalıştayın ilk oturumunda İspanyol Railgrup kümelenmesinin koordinatörü Ignasi Gomez Belinchon “İnovasyon Hizmetlerinde Fırsatlar ve Profesyonelleşme” adlı sunum gerçekleştirdi. Sunumda ayrıca SWOT analizlerinin derinlemesine analizi, Küme liderliğinde mükemmellik ve kümeler arasında sinerjiler konularına değinildi. Sunumun ardından her proje paydaşı sırayla konu hakkında soru ve görüşlerini dile getirdi.
İkinci oturumda ise proje paydaşı her kümelenme üçer üyesinin inovasyon hizmetleri konusunda tecrübelerinden faydalanarak hazırladığı röportajların gösterimi yapıldı. Daha sonra röportajlar değerlendirilerek diğer küme üyelerine de bu alanda nasıl değer kazandırılabileceği konusunda görüşmeler gerçekleştirildi.
Üçüncü ve son oturumda ise ConnectBrains firması öncülüğünde küme yöneticilerinin küme yönetimi konusunda nasıl daha aktif roller üstlenebileceği konusunda bir beyin fırtınası yapıldı. Bu bölümde ise Yeni İş Fırsatları Tanımlama ve Üretme, İnovasyonun Teşvik Edilmesi, Dijital Dönüşüm ve Sibergüvenlik, Sürdürülebilir Gelişime Katkı ve son olarak Topluluklar Oluşturma üzerinde analizler gerçekleştirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*