EGO, Ankarakart Başvurularını Online Ortama Taşıdı

Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde vatandaşlarımn evlerinde kalmaları ve sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla yapılan yeniliklere bir yenisini daha ekleyen EGO, Ankarakart başvurularını online ortama taşıdı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün yeni uygulamasıyla, vatandaşlar Ankarakart almak için artık gişelere gitmek zorunda kalmayacak. Ankaralı vatandaşlar, “www.ankarakart.com.tr” sitesine üye olduktan sonra dört kolay adımda yapacakları başvuru ile Ankarakartları hazırlanacak ve kargo şirketi aracılığıyla teslim edilecek. Kartını elden teslim almak isteyenler ise tüm işlemlerini online olarak tamamladıktan sonra, randevu alarak kartlarını başvuru noktalarından teslim alabilecekler.
Ankaralıların hayatını kolaylaştırıp başvuru noktalarında oluşabilecek yığılmaların da önüne geçecek olan uygulamadan ilk olarak öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız faydalanacak; ilerleyen zamanlarda da tüm Ankaralılar, kart satın alım işlemleri için bu uygulamayı kullanabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*