e-Devlet 1.000 TL Sosyal Destek Sorgulama! Pandemi Sosyal Yardım Başvuru Sonuçları

e-Devlet 1000 TL pandemi desteğinin 3.faz başvuruları gerçekleştiriliyor. Sosyal yardım parasının 1.ve 2. faz ödemeleri ihtiyaç sahiplerine yapıldı. 3.faz 1000 TL sosyal yardım başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilir?
Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan süreçte ekonomik olarak kötü etkilenen vatandaşlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1000 TL sosyal yardım parası 3. faz başvuruları sürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçen hafta yaptığı açıklamasında “3. Faz sosyal yardım programımıza 6 milyonun üzerinde başvuru almış durumdayız. 3. Fazda şu ana kadar 620 bin ödemeyi gerçekleştirdik.” dedi. Sosyal yardım parasını almak isteyen vatandaşlar e-devlet sisteminden sorgulama işlemi yapıyor.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (E-DEVLET)

1000 TL sosyal yardım parası corona virüsten dolayı ihtiyaç sahiplerine ödeniyor. 1000 TL pandemi destek başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sosyal yardım parası 3.faz başvuruları T.C kimlik numarasının son hanesindeki rakama göre başvuru yapılıyor.
E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden 3. Faz başvuruları başladı.
TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;
0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma
günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.
Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.
Sosyal Yardım Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYIN

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

E-Devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gelin. Daha sonra sorgulamak için butona tıklayın.
Sosyal Yardım Parası Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

SOSYAL YARDIM PARASINI KİMLER ALABİLİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı
65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı,
Silikozis Aylığı,
Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım,
Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım,
Öksüz Yetim Yardımı,
Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı,
Şartlı Eğitim Yardımı,
Şartlı Sağlık Yardımı,
Çoklu Doğum Yardımı,
Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*