EGO Genel Müdürü Alkaş, Raylı Sistemler Konusunda Proje Hazırlayan Öğrencilerle Görüştü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a elektronik posta yoluyla ulaşan ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Çağatay Özmen, Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gören arkadaşı Faruk Uçar ile birlikte hazırladıkları metro ve hafif raylı sistemlerle ilgili projelerini paylaşmak istediğini iletti.
Başkan Yavaş, öğrencilerin bu talebi üzerine, projenin dinlenilmesi konusunda EGO Genel Müdürlüğü’ne talimat verdi. Genel Müdür Nihat Alkaş, öğrenciler ile irtibata geçerek kendilerini, davet etti.
Öğrencilerin, metro ve hafif raylı sistemlere uygulanabilir “Platform Kapı Güvenlik Sistemleri” projesini dinleyen Alkaş, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin ürettikleri projelerle, ülke kalkınmasına büyük hizmetleri dokunacağından emin olduğunu belirtti. Gençleri sevdiğini ve onlarla gurur duyduğunu söyleyen Alkaş, “Gelecek sizlersiniz, siz ne kadar üretirseniz, ne kadar başarılı olursanız, ülkemize de bir o kadar iyi hizmette bulunursunuz” dedi. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, öğrencilerle tanışmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, projeleri ile ilgili olarak görüşmeye devam edeceklerini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*