Mustafa Kemal Atatürk’ü 82. Ölüm Yıl Dönümünde Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

mustafa kemal ataturku olum yil donumunde rahmet ve minnetle aniyoruz
mustafa kemal ataturku olum yil donumunde rahmet ve minnetle aniyoruz

Ömrünü bu vatana adamış, hayatı boyunca Türk milleti için çalışmış, dünyada sayılı liderler ve komutanlar arasına ismini yazdırmış Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.
Milli Mücadelemizin hemen ardından yokluklarla inşa edilerek bugünlere miras kalan demiryolu hatlarını inşa ettiren, Osmanlı döneminde inşa edilerek yabancıların elinde bulunan demiryolu hatlarını millileştiren Atatürk: ‘’Demiryolları bir memleketin toptan, tüfekten daha mühim bir emniyet silahıdır.” diyerek demiryollarına verdiği önemi göstermiştir.
Bu şiardan hareketle 11 bini aşkın TCDD Taşımacılık ailesi mensubu demiryolcu, ecdadımızdan bize emanet bu mirası daha iyiye ulaştırmak, daha ileri taşımak için, canla, başla, 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza YHT, ana hat ve banliyö trenlerimizde konforlu ve güvenli bir yolculuk sağlamayı, Türkiye’mizin yükünü taşımayı en önemli ödevimiz biliyoruz.
10 Kasım’da bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla, rahmetle yâd ediyoruz.

Kamuran YAZICI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın