ASELSAN’dan Komuta Kontrol ve Füze Sistemi İhracatı

ASELSAN, komuta ve kontrol sistemleri, tanksavar füze fırlatma sistemleri, uzaktan komutalı silah sistemleri, radyolink sistemleri, ataletsel navigasyon sistemleri ve atış yeri tespit sistemlerinin ihracatı ile ilgili olarak 93,2 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
Tam bedeli 93.262.68 ABD doları olan sözleşmenin hangi ülke ile yapıldığı açıklanmadı. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2020-2021 yıllarında gerçekleştirilecek.
Stabilize silah sistemleri ile ilgili büyük bir oyuncu haline gelen ASELSAN, ihraç edilen sistemler ve ülke ile ilgili detayları açıklamadı. Ancak ASELSAN’ın ihracat sözleşmesini duyurduğu görsellerde SERDAR Tanksavar Füze Sistemi görülüyor. SERDAR daha önce Katar’a ihraç edilmişti.
ASELSAN SERDAR Tanksavar Füze Sistemi kullanıcı etkileşimini en aza indirecek şekilde tasarlanmış bilgisayar kontrollü atış kontrol kabiliyetleri sayesinde gece, gündüz her türlü hava koşulunda kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayacak silah sistemidir. Sistem 2/4 adet tanksavar füzesi (SKIF, KORNET vb.) taşıyabilen uzaktan kumandalı ve stabilize bir silah platformudur.

Kaynak: DefanceTurk

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın