Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattındaki Gecikmenin Nedeni Belli Oldu!

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret ederek, Yozgat’ta devam eden bakanlık yatırımları ile yeni projelerle hakkında taleplerde bulundu.
Başer, Hızlı Tren ve Havalimanı inşaatlarının devam ettiğini vurgulayarak, projelerin Yozgat’ın gelişmesi ve sosyo-ekonomik kalkınmasına yapacağı katkılara değinerek, bitirilmesi noktasında azami gayretin gösterilmesini talep etti.
Başer, Havalimanı inşaatı ile eş zamanlı olarak Havalimanının Yozgat-Alaca, Yozgat-Sorgun bağlantı yollarının bir an evvel yapımına başlanılması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.
Yozgat Atatürk Yolu peyzaj çalışmaları ile Yozgat merkeze bağlantısı için önemli olan daha önce karayolları yol ağına alınan Alaca-Eymir-Çekerek ve Aydıncık yollarının proje çalışmalarına bir an evvel başlanılması gerektiği söyleyen Başer, Çiğdemli-Kadışehri yolu ile Çayıralan-Çandır-Boğazlıyan yolunun bitirilmesi için çalışmaların hızlandırılması talebinde bulundu.
Bakan Karaismailoğlu’da Ankara-Yozgat-Sivas Hızlı Tren projesinin Türkiye’nin vizyon projelerinden biri olduğunu, özellikle Ankara-Elmadağ tarafında meydana gelen zemin problemleri nedeniyle aksama yaşandığını, 2020 sonuna kadar muhakkak surette aksaklıkların giderilerek Ankara-Yozgat-Sivas arasında yolcu taşımaya başlayacaklarını belirterek, İnşaat çalışmalarının yüzde 52 seviyesinde bulunan Yozgat Havalimanı yatırımının da hedeflenen tarih olan 2022 yılına kadar tamamlanacağını söyledi.
Ziyaretten memnuniyetini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’da devam eden yatırımların tamamlanması ve talep edilen projelerin gerçekleşmesi için gereken çalışmaların ehemmiyetle yapılacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın