UIC Bölgesel Kurul Başkanları Toplantısı Telekonferans Yoluyla Düzenlendi

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’un Başkan Yardımcılığını yürüttüğü UIC (Uluslararası Demiryolu Birliği)’nin yönetimiyle Ankara Genel Müdürlük’te telekonferans yoluyla bir toplantı düzenlendi.
Toplantıya UIC Başkanı ve İtalyan Demiryolları CEO’su Gianluigi Castelli, UIC Genel Müdürü François Davenne, UIC Afrika Bölgesel Kurul Başkanı ve Fas Demiryolları Genel Müdürü Mohamed Rabie Khlie, UIC Asya-Pasifik Bölgesel Kurul Başkanı Lu Dongfu yerine, Çin Demiryolları Başkan Yardımcısı GUO Zhuxue, UIC Avrupa Bölgesel Kurul Başkanı ve Portekiz Demiryolları Yönetim Kurulu Üyesi Francisco Cardoso Dos Reis, UIC Kuzey Amerika Bölgesel Kurul Başkanı ve ViaRail (Kanada) Demiryolları Başkanı Cynthia Garneau, UIC departman yöneticileri ile TCDD yetkilileri katıldı.
Düzenlenen toplantıda UIC 2020-2021 yönetimi, COVID-19 mevcut durumu, 2020 yılı UIC finansal durumu ve bölgelerarası işbirliğinin geliştirilmesi konu başlıkları ele alındı.
UIC yönetiminde yıl sonunda yapılması öngörülen yönetim değişikliğinin COVID-19 pandemisi nedeniyle etkin değerlendirme ve adaylık faaliyetleri gerçekleşmemesi ve önümüzdeki yılın UIC’nin 100. Kuruluş yılı olması nedeniyle Başkanlık ve Başkan Yardımcılığı görev sürelerinin 6 aylık bir süreç için uzatılması hakkında görüş alışverişi yapıldı. Mutabakat sağlanarak görev sürelerinin 2021 Haziran ayına kadar uzatılması hususunda Aralık 2020’de yapılacak Genel Kurul toplantısında öneri olarak sunulması kararlaştırıldı.
Üye kuruluşların temsilcileriyle UIC bünyesinde oluşturulan COVID-19 Görev Gücü tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, yapılan yayınlar, anket çalışmaları ve en iyi uygulamalara yönelik paylaşımlar hakkında detaylı bilgi alışveriş yapıldı.
Toplantının en önemli konularından biri de bölgelerarası işbirliğinin geliştirilmesi oldu. Bu konuda daha güçlü bölgesel etkinlikler ve somut projeler oluşturulması için ihtiyaçların belirlenmesi, değerlendirme ve adaptasyona yönelik ihtiyaçların daha iyi şekilde paylaşılması ve bu doğrultuda çeşitli programların canlandırılması ve bölgesel vizyonların dile getirilmesi için en aktif bölgelerde daimi mevcudiyetin sağlanması hususlarında Bölgesel Kurul Başkanlarının görüşleri alınarak 16 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek Genel Kurul toplantısında detayların üyelerle paylaşılacağı ifade edildi.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*