Kredi Desteğiyle Artan İkinci El Araç Satışlarında Ekspertize Dikkat

Koronavirüsle mücadelede normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte tüketiciyi destekleyecek olan düşük faizli kredi paketlerinden biri de otomotiv sektörü oldu. Yeni kredi destek paketiyle birlikte ikinci el otomobil alacaklar yüzde 0.82 faiz ödemesi koşuluyla kredi çekebiliyor. Kredi desteğiyle başlayan araç satışlarındaki artış, ikinci el araç alacak olan vatandaşın güven içinde alım satım yapmasını sağlayan ekspertiz firmalarında da yoğunluk yarattı.
Sektörün öncü kurumlarından TÜV SÜD D-Expert’ in şube açılışının yapıldığı İstanbul Ataşehir’ de konuşan Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger ‘’ Yapılan kredi desteği sektör adına önemli bir gelişme oldu. Bizlerde ekspertiz sektöründe yaşanan yoğunluğa cevap verebilmek adına kalite anlayışımızı en üst seviyede tutarak, alıcıların memnuniyeti için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz ‘’ dedi.

Karşılaşılabilecek Kötü Sürprizlere Dikkat

Araç ekspertizi yaptırmanın önemine dikkat çeken Ayözger, şunları kaydetti: ‘’ Ekspertiz raporunda, aracın kaza geçmişi, değişen parçaları ve benzer bilgileri görüldüğü için alıcılar araçlarını güvenle satın alabiliyor. Alıcıların, almayı düşündükleri araçları kendi istedikleri, güvendikleri ve TSE’den Hizmet Yeterlilik Belgesi almış ekspertiz merkezlerine götürmelerini tavsiye ediyorum. Bu sayede sonraki süreçte karşılaşılabilecek kötü sürprizler önlenebilecektir “.
Kamu bankalarının sağladığı düşük kredi oranları otomotiv sektörünü motive etti. İkinci elde yüzde 0,82 faiz oranı ve azami 6 ay ödemesiz toplam 60 ay vadeli kredi imkanı, yıl sonu ikinci el araç satış beklentilerini de yükseltiyor.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*