3 Temmuz Makinistler Günü Kutlu Olsun

163 yıllık Türk demiryolu tarihimizde ülkemizin dört bir köşesine refah, bereket, mutluluk getiren demiryolu hatlarımızda; 7/24, 365 gün, bayram seyran demeden, her iklim koşulunda tren tekerleğinin dönmesini sağlayan faal personelimizin en önemli kesimini makinistlerimiz oluşturmaktadır.
Makinistlerimiz, son dört yıldır ülkemizin ilk demiryolu tren işletmecisi olarak faaliyetlerine devam eden TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak günde binlerce yolcu, binlerce ton yükün ulaşımını sağlayan trenlerimizin emniyetli bir şekilde işletilmesi, varacakları yere sağ salim ulaştırılmasında en önemli sorumluluğa sahiptir.
Bu ağır ve meşakkatli görevi yerine getiren her bir makinistimiz, Kuruluşumuzun işletmeciliğinin mihenk taşıdır ve çok kıymetlidir.
2003 yılından beri hükümetlerimizin desteği ile Edirne’den Kars’a, Samsun’dan Mersin’e, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ile Çin’den Londra’ya uzanan işletmecilik hinterlandımızda hepimizin yükü ve sorumluluğu artmaktadır.
Yönetim olarak bizler, her bir makinistimizin demiryolu ulaşımının gerektirdiği dünya ölçeğinde bilgi, tecrübe ile donatılmasına, sorunlarının çözümlenmesine, daha iyi ve daha güzel koşullarda görev yapmalarına destek olurken, her bir makinistimizin birinci önceliğinin emniyet olmasını istiyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Makinistlerimizin 3 Temmuz Makinistler Gününü tebrik ediyorum. Emekli makinistlerimize selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Görevi başında olmak üzere vefat eden makinist kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum.

Kamuran YAZICI
TCDD Taşımacılık AŞ
Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*