ROKETSAN Genel Müdürlüğü’ne Murat İkinci Atandı

ROKETSAN 11 Haziran’da Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonucunda 32 senedir ROKETSAN’a hizmet veren Genel Müdür Selçuk Yaşar emekli olurken yerine STM Genel Müdürlüğü görevini yürüten Murat İkinci atandı.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Basın Açıklaması

11 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen ROKETSAN Olağan Genel Kurul toplantısı neticesinde, Yönetim Kurulu üyesi olan Savunma Bakan Yardımcısı Sn. Muhsin DERE ve Sn. Mustafa AYSAN yerine Savunma Bakan Yardımcısı Sn. Yunus Emre KARAOSMANOĞLU ve Sn. Ahmet TÜRKMEN seçilmiştir. Genel Kurul akabinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında; Yönetim Kurulu üyesi olan Sn. Musa ŞAHİN, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmiştir. Yeni seçilen üyelerimize başarılar dilerim.
Kuruluşundan bu tarafa 32 senedir ROKETSAN’a fiili olarak hizmet eden, Şubat 2012’den bu tarafa Genel Müdürlük vazifesini başarı ve titizlik ile yürüten, ROKETSAN’ın gelişim ve atılımında mühim emekleri bulunan Sn. Selçuk YAŞAR’ın Genel Müdürlük vazifesinden emekli olma hususundaki kendi talebi, Yönetim Kurulu tarafından uygun görülmüştür. ROKETSAN’a yaptığı katkıları ve unutulmayacak çalışmaları dolayısı ile şahsım, Yönetim Kurulu ve ROKETSAN ailesi adına Sn. Selçuk YAŞAR’a teşekkür eder, mutlu ve sağlıklı bir hayat dilerim.
Sn. Selçuk YAŞAR’ın emekli olması neticesinde münhal hale gelen ROKETSAN Genel Müdürlüğü’ne STM Genel Müdürlüğü görevini icra eden Sn. Murat İKİNCİ atanmıştır. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden lisans seviyesinde onur derecesi ile mezun olan, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi almasının akabinde ayrıca MBA yüksek lisansı yapan, 20 senedir savunma sanayii alanında önemli çalışmalar yürüten, 2008’den beri STM’de üst düzey yöneticilik yapan 2018’den bu güne kadar STM Genel Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten Sn. Murat İKİNCİ’nin bilgi-birikim ve tecrübesi ile ROKETSAN için katma değer oluşturacak, önemli ve değerli çalışmalara imza atacağına olan inancım ile ROKETSAN bünyesinde de başarılı olmasını temenni ederim. Şahsım, Yönetim Kurulu ve ROKETSAN ailesi adına kendisine hoş geldin dileklerimi sunarım.
En derin sevgilerim ile,

Prof. Dr. Faruk YİĞİT
Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*