EGO Otobüsleri Yasakdan Muaf Olan Vatandaşlara Ücretsiz Hizmet Verecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Başkent’in cadde ve bulvarlarının yanı sıra mezarlıklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirilirken, Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ise özellikle tatlı üretimi yapan firmalara yönelik gıda denetimlerini sıklaştırdı. Arife günü dahil bayram boyunca Kriz Masası, Başkent 153, ASKİ, Ankara İtfaiyesi ve Zabıta ekipleri 7/24 esasına göre çalışacak. Halk Ekmek Satış Mağazaları ve Halk Ekmek büfeleri sadece 23 Mayıs Cumartesi arife günü ve bayramın 3. günü olan 26 Mayıs’ta 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacak. Fen İşleri ve ASKİ ekipleri alt-üstyapı çalışmalarına devam edecek. Milli ve dini bayramlarda Ankaralıları ücretsiz taşıyan EGO otobüsleri de sokağa çıkma yasağından muaf olan vatandaşlara hizmet verecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı gölgesinde geçecek Ramazan Bayramı öncesi kent genelinde tüm hazırlıklarını tamamladı.
Başkent 153, Kriz Masası, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara Zabıtası ve Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı bayram boyunca Ankaralıların ihtiyaç ve taleplerini en hızlı şekilde karşılamak için 7/24 çalışacak.

EGO OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

23 Mayıs arife gününde belli saatler arasında toplu taşıma hizmeti verecek olan EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda raylı sistemler hariç, 24-26 Mayıs tarihleri arasında şu saatlerde ücretsiz otobüs hizmeti verecek:
– 23 Mayıs 2020: 07.00-20.00
– 24-26 Mayıs 2020: 07.00-09.00 ile 16.30-20.00
Büyükşehir Belediye Meclisinin dini ve milli bayramlarda ücretsiz taşıma hizmeti verme kararının uygulanacağı Ramazan Bayramında, sokağa çıkma muafiyetinde olan Ankaralılar, belirlenen saatlerde EGO otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek.

ZABITA EKİPLERİ GIDA DENETİMLERİNİ ARTIRDI

Vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşması için gerçekleştirdiği rutin gıda denetimlerini bayram öncesi üst seviyeye çıkaran Ankara Zabıtası; unlu mamüller ve tatlı ürünleri üreten ve satan iş yerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Sağlığa uygunluk, hijyen, vergi levhası ve koronavirüs salgınıyla mücadelede dikkat edilmesi gereken maske, eldiven, kolluk, bone ve önlük kullanımına uygunluk, sosyal mesafe, çalışan ve müşteri sayısı gibi önceliklere uyulup uyulmadığının kontrol edildiği denetimlerde görülen eksiklikler için yasal işlemler yapılıyor.
Ankara Zabıtasının sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde iş yerleri ve işletmelerin kapalı olup olmadığını da kontrol edeceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, şu bilgileri verdi:
“Ankaralı hemşehrilerimizle birlikte salgınla mücadele koşullarında mübarek Ramazan Bayramı’nı karşılamaya hazırlandığımız bu günlerde kent genelinde gece gündüz mobil olarak hareket halinde olan ekiplerimiz denetimlerine aralıksız devam ediyor. Merkezde de Başkent 153 hattına ulaşan şikayetlere anında müdahale edecek şekilde ekipler bulunduruyoruz.”

MEZARLIKLAR ZİYARETE HAZIR

Mezarlıklar Daire Başkanlığı da yeniden ziyaretlere açılan mezarlıklarda Ramazan Bayramı öncesi temizlik çalışması yaparak, mezarlıkları ziyarete hazırladı.
Başkent’in tüm ilçelerinin yanı sıra Karşıyaka, Ortaköy, Cebeci Asri, Gölbaşı, Bağlum ve Sincan Cimşit Mezarlıklarında detaylı temizlik çalışması gerçekleştirilirken, uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle bayram öncesi yoğun ziyaretçi akınına uğrayan mezarlıkların genel görünümünün temiz, düzenli ve bakımlı görünmesine özen gösterildi.
Mezarlıklar içerisindeki ağaçların bakımının da yapıldığı çalışmalar kapsamında, kuruyan ağaç dalları budanırken, yabani otlar da bundandı. Mezarlık içinde bulunan ve bayramın birinci günü yakınlarının ziyaretine izin verilen şehitliklerde de titiz bir temizlik çalışması yapıldı.
Tüm mezarlıklarda bayram hazırlıklarına 1 ay önce başladıklarını belirten Mezarlıklar Daire Başkanı Köksal Bozan, şöyle konuştu:
“Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatı doğrultusunda sadece merkez mezarlıkları değil bütün ilçe mezarlıkları temizlendi. Merkezdeki 6 mezarlığımızda da temizlik ve bakım çalışmaları tamamlandı. Ziyaret için gelen vatandaşlarımızın giriş kapılarında ateş ölçümlerini yapmaya başladık, maskesi olmayanlara maske temini de yapıyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda bayramın birinci günü şehit yakınları, şehitlik ziyaretlerini gerçekleştirebilecek. Mezarlıklarımız, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde ise sokağa çıkma kısıtlaması olmayan vatandaşlarımızın ziyaretlerine açık olacak.”

BAŞKENT 153 VE KRİZ MASASI İLE ANKARA İTFAİYESİ BAYRAMDA DA 7/24 MESAİ YAPACAK

Başkentlilerle Büyükşehir Belediyesi arasında iletişim köprüsü görevi üstlenen Başkent 153 bayramda da vatandaşların taleplerinin en kısa sürede çözülmesi için 7/24 esasına göre hizmet verecek.
Koronavirüs salgını sürecinde kurulan Kriz Masası ile Psikolojik Destek hattı da bayram boyunca vatandaşların taleplerine yönelik çalışmalarını sürdürecek. Ankaralılar “0312 666 60 00” numaralı Kriz Masası telefonundan ya da Başkent 153 üzerinden taleplerini ve şikayetlerini Büyükşehir Belediyesine iletebilecek.
Ankara İtfaiyesi de ilçelerle birlikte toplam 46 istasyonda 7/24 mesai yapacak. Başkentliler olası yangın ihbarlarını 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden bildirebilecek.

ASKİ VE FEN İŞLERİ GÖREV BAŞINDA

ASKİ Genel Müdürlüğü de Başkentlilere bayram süresince görevli personeli ile birlikte 7/24 hizmet vermeyi sürdürecek.
Acil ihtiyaç halinde vatandaşlar, ASKİ’ye “0312 616 10 00” numaralı acil çağrı merkezinden ya da Başkent 153 aracılığıyla ulaşabilecek. Kartlı Sayaç Arıza Bakım Onarım hizmetlerinde de 24 saat esaslı olarak mobil hizmet vermeyi sürdürecek olan ASKİ ekipleri; 65 yaş üstü vatandaşlar başta olmak üzere engelli vatandaşlar, sağlık ve güvenlik çalışanlarının kartlı sayaç yükleme işlemlerini adreslerine giderek gerçekleştirecek.
ASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binası ise kartlı sayaç manyetik kartlarının değiştirilmesi, yenilenmesi, yükleme hizmetleri için 4 gün boyunca 08.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Ekipler ayrıca olası arıza ve bakım çalışmaları ile altyapı çalışmalarına ara vermeden devam edecek.
Koronavirüsle mücadele kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında asfalt mesaisini artıran Fen İşleri Dairesi ekipleri ise bayramda da çalışmalarına devam edecek. Merkez ve tüm ilçelerde asfalt serim ve bakım çalışması gerçekleştirecek olan Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Başkent yollarının hem modern bir görünüme kavuşmasını hem de sürüş güvenliğini sağlayacak.

BAŞKENT’TE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri de Ramazan Bayramı öncesi kentteki temizlik çalışmalarını hızlandırdı.
Ankara’nın cadde ve bulvarlarının yanı sıra Ulus ve Kızılay gibi merkez noktalarda otobüs durakları, banklar, kaldırımlar, meydanlar ve bariyerlerde yıkama işlemlerini gerçekleştiren ekipler, şehri bayrama hazırladı. Süpürme araçları ve mobil ekipler, pırıl pırıl bir Ankara için sokağa çıkma yasağının uygulanacağı bayramda 7/24 esasına göre çalışmaya devam edecek.

HALK EKMEK ARİFE VE BAYRAMIN SON GÜNÜ AÇIK

Başkent’te bir marka haline dönüşen Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, Ramazan Bayramı için çalışma takvimini belirledi.
Vatandaşların gıda ihtiyacını karşılamak için çalışma gün ve saatlerinde düzenlemeye giden ve yerli üreticilerin ürünlerini raflarına taşıyan Halk Ekmek, bayrama özel olarak hazırladığı baklava ve tatlı çeşitlerini de Başkentlilerin beğenisine sundu.
Halk Ekmek Satış Mağazaları ve Halk Ekmek büfeleri sadece 23 Mayıs Cumartesi arife günü ile bayramın 3. günü olan 26 Mayıs Salı günü 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacak.
65 yaş ve üstü vatandaşlara memlekete gidiş izni serbestliği tanınmasının ardından şehirlerarası seyahatlerin başlaması üzerine AŞTİ’de de gerekli tüm önlemler alındı. Seyahat izni olan vatandaşlar AŞTİ’ye maskesiz alınmazken, güvenlik önlemleri de üst seviyeye çıkarıldı.

Tanıtım Yazısı

E-Ticaret SEO İçin İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?

E-ticaret sektöründe başarılı olmanın anahtarlarından biri, etkili bir içerik pazarlamasıdır. İçerik pazarlaması, eticaret seo sitelerinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmesine, organik trafiği artırmasına ve müşteri sadakati […]

Tanıtım Yazısı

Paketleme ve Ambalajlama Arasındaki Fark Nedir?

Paketleme ve ambalajlama, tüketicilerin sıklıkla karıştırdığı iki önemli kavramdır. Her ikisi de ürünlerin korunması, taşınması ve depolanması açısından kritik rol oynar. Ancak aralarında belirgin farklar […]

Tanıtım Yazısı

Ankara Gülüş Tasarımı

Gülümseme, insanların günlük yaşantısında önemli bir rol oynayan ve iletişimde etkili bir araç olan temel bir ifadedir. Fakat birçok kişi diş estetiği konusunda memnuniyetsizlik yaşayabilir […]

Tanıtım Yazısı

Emsal Doğan Ankara’da Lazer Epilasyon

Ankara’nın hareketli yaşam tarzı ve dinamik atmosferi, güzellik ve bakım konusunda da beklentileri yükseltiyor. Bu taleplere cevap vermek adına Emsal Doğan Ankara, şehrin en önde […]

GENEL

Google Maps Firma Ekleme

Google Maps İşyeri Ekleme Ücretli Mi?, İşletme Konumu Nasıl Eklenir?, İşletme Konumu Nasıl Eklenir?, Google Maps Firma Ekleme, Detaylarıyla yazımızda… Google haritalandırma özelliği olan Maps […]

TEKNOLOJİ

Ray Spot Hakkında Her Şey

Ray spot armatür, ray üzerindeki ışık kaynaklarının bir arada ve sürekli olarak yerleştirildiği bina içi aydınlatma ve ışık sağlamanın en modern yöntemlerinden biridir. Bu tip […]

Ibrahim_Murat_Gunduz
Spor

İbrahim Murat Gündüz’den Bir İlk

İbrahim Murat Gündüz, Türk iş insanı ve spor yatırımcısıdır. Spor dünyasında özellikle kickboks alanına yaptığı katkılarla bilinir. Türkiye’nin milli kickboks takımının tarihi bir ilke imza […]

Tanıtım Yazısı

VPN’ler ile Torrent İndirme Kılavuzu

Çevrimiçi içerik paylaşımının popülerliği arttıkça, kullanıcılar daha fazla film, müzik, oyun ve diğer dosyaları torrent sitelerinden indirme eğilimindedir. Ancak, bu dosya paylaşımının bazı hukuki ve […]

GENEL

Ankara Çocuk Diş Tedavisi

Pedodonti olarak bilinen çocuk diş hekimliği, 0-13 yaş grubu çocukların diş problemlerini tedavi etmektedir. Çocukların süt ve daimi dişlerin sağlığının korunması, çürük, travma, kalıtımsal ve […]

GENEL

Ankara Ambar Tavsiyesi

Ankara ambar tavsiyesi arıyorsanız eğer doğru yere hoş geldiniz. Taşımacılık dünyasında güvenilir ve hızlı bir partner arıyorsanız, Ankara Ambar Kargo hizmetleri size istediğiniz çözümü sunuyor. […]

GENEL

Ankara Eşya Depolama Firmaları

Günümüzde evlerimiz ve işyerlerimiz birbirinden değerli eşyalarla dolu. Peki ya bu eşyaları güvenli bir şekilde depolamak için en doğru adımı attığınızdan emin misiniz? Depo Burada […]

GENEL

Robotik Havuz Temizleyici Nasıl Seçilir?

Robotik bir havuz temizleyicisi için alışveriş yaparken dikkate alınması gereken birkaç özellik vardır. Alışveriş gezinize çıkmadan önce aşağıdakilerin her birini düşünmek için bir dakikanızı ayırın. […]

Anneden Anneye Destek Derneği ve Çankaya Muhtarları Derneği
GENEL

Çankaya ilçesi Muhtarlar Derneği İftarı

Çankaya ilçesi Muhtarlar Derneğinin düzenlediği İftar yemeğine katılan Anneden Anneye Destek Derneği Başkanı Dr. Bahar Zeynep Barut, yemeğe katılan 200 Kişiden oluşan katılımcılara yaptığı konuşmada, […]

Pegasus Air
Hava

Ankara Pegasus İletişim

Uçak seyahatleri, hızlı ve konforlu ulaşım imkanı sunar. Günümüzde birçok havayolu şirketi, müşterilerine hizmet vermektedir. Ankara’dan istediğiniz yere uçak bileti satın almak için 0850 500 […]

Ankara Eşya Depolama
GENEL

Ankara Eşya Depolama

Ankara eşya depolama olarak oldukça fazla sirkülasyona sahip şehirlerden biridir. Bu sirkülasyon genelde çalışanların tayinleri ve belli başlı sebepler ile ortaya çıkan bir durum oluyor. […]

GENEL

Ambar Envanterinizi Nasıl Gönderirsiniz?

Ambarenvanter yönetimi, doğru araç ve sistemleri gerektiren karmaşık bir süreçtir. Ambar envanter yönetiminin ilk adımı, ambar envanterinizi göndermektir. Bir ambar envanter sistemi kullanarak, ürünlerinizi ambarda […]

Tanıtım Yazısı

Ankara Uçak Bileti İletişim

Türkiye’nin başkenti ve aynı zamanda en büyük iki metropol şehrinden birisi olan Ankara’nın hava trafiği oldukça yüksek olmasıyla dikkat çekmektedir. Türkiye’nin ve dünyanın birçok farklı […]

GENEL

Portekizce Çeviri Türkçe

Portekizce çeviri Türkçe birçok alanda oldukça önemli bir iştir. İş dünyasında akademik makaleler, web siteleri ve diğer içeriklerin tercüme edilmesi gerekmektedir. Her işin farklı olduğunu […]

GENEL

Ankara Gezilecek Yerler Listesi

Ankara gezilecek yerler listesi oldukça ayrıntılı ve detaylı bir şekilde Trendyer ile keşfedilebilir. Birbirinden farklı mekanlarda neler yapabileceğinizi ve aktivitelerini kolayca öğrenebilirsiniz. Zaman kaybı yaşamadan […]

GENEL

İzmir Almanca Kursu

Almanca, yaklaşık 130 milyon insanın anadili ve ikinci dili olarak, dünya üzerindeki en önemli dillerden bir tanesidir. Avrupa bölgelerinde 110 milyon kişinin anadili Almanca olarak […]

Tanıtım Yazısı

FFXIV 6.1 Güncellemesindeki Yenilikler

Yolculuğunuz henüz bitmedi! Endwalker oyunun ana hikayesini kapatmış olabilir, ancak kahramanınızın maceralarının bitmesine gerek yok. Hala zevk alacağın daha çok şey var, koşacak baskınlarve FFXIV […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*