ASELSAN’dan TSK’ya 1300’den Fazla Yazılım Tabanlı Telsiz Teslimatı

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) taktik ve stratejik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “TSK Çok Bantlı Sayısal Müşterek Telsiz Tedariki” isimli bir sözleşme imzalanmış ve bu sözleşme uyarınca HF ve V/UHF Telsiz üretimi yapılacak olup teslimatlar 2019-2024 yıllarında gerçekleştirilmeye devam ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türk savunma sanayisinin güvenlik güçlerine teslimatlarını başarılı şekilde sürdürdüğünü söyledi.
ASELSAN’ın ürettiği 1300’den fazla yazılım tabanlı telsizin daha TSK’ye teslim edildiğini bildiren Başkan Prof. Dr. İsmail Demir, sırt, araç ve sabit tipteki telsizlerle TSK’nin ortak milli kriptolu, elektronik harp korumalı, yüksek hızlı telsiz veri ağı ihtiyacının karşılanacağını belirtti.
Başkan Demir, Türkiye’nin geliştirdiği yazılım tabanlı telsizleriyle kara, hava ve deniz platformlarının tamamında kendi milli ve özgün haberleşme sistemlerini tasarlayan, geliştiren ve üreten dünyadaki sayılı ülke arasında yerini aldığını belirterek, “Ülkemiz son teknolojik yapıya sahip yazılım tabanlı telsizlerini Pakistan, Ukrayna, Azerbaycan, Endonezya gibi ülkelere ihraç ederek, bu telsiz ailesiyle dünyada önemli ihracatçılardan biri olmayı başarmıştır.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*