ASELSAN’dan Emniyete Kriptolu Telsiz Ağı

Türk savunma sanayiinin lokomotif kuruluşu ASELSAN, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’nün kriptolu telsiz ağını genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) kriptolu telsiz ağını yeni teknolojilerle genişlettiklerini belirterek, ASELSAN ile imzalanan yeni sözleşme kapsamında 2 ilde daha “Sayısal Haberleşme Şebekesi” kurulacağını bildirdi.
Başkan Prof. Dr. İsmail Demir resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, savunma sanayisinin çalışmalarını sürdürdüğünü ve EGM’nin kriptolu telsiz ağını yeni teknolojilerle genişlettiklerine işaret ederek, “22 ilde kullanılan şebekenin 2 ilde kurulumu sürerken, ASELSAN ile imzaladığımız yeni sözleşmeyle 2 ilde daha ‘Sayısal Haberleşme Şebekesi’ kurulacak.” ifadesini kullandı.
Başkan Prof. Dr. Demir, bu sözleşmeyle ilk defa bir ilde geniş bant sistemine geçileceğine dikkati çekerek, “Geniş bant ile milli kriptolu olarak video ve fotoğraf gönderme, konum bilgileri paylaşma, parmak izi ve yüz tanıma bilgilerini aktarma, bireysel ve grup modunda mesajlaşma gibi yeni özellikler olacak. Geniş Bant sisteminin bileşenleri, ULAK AŞ, diğer sistemler ise ASELSAN tarafından geliştirilen yerli ürünlerden oluşacak. Bu sistemi, kullanacağımız şehrimizde edinilecek tecrübeyle diğer illerimize de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*