TCDD, Gar ve İstasyonlarda Corona Virüsü İçin Önlemler Aldı

Son zamanlarda dünya çapında artan Coronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları birçok gar ve istasyon için önlemler aldı.
Günlük yapılan temizlik işlerine ek olarak yüzlerce yolcunun sık uğradığı gar ve istasyonlarda dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor.
Her gün, başta İstanbul’da günlük 500 bin yolcu kapasiteli MARMARAY olmak üzere, Ankara’da BAŞKENTRAY, İzmir’de İZBAN, Yüksek Hızlı Tren garlarının yanı sıra birçok istasyonumuzda tren seferlerinin sona ermesinin ardından dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor. Sağlık Bakanlığının önerdiği virüs önlemli yapılan bu çalışmalarda anti alerjik ve insan sağlığını hiçbir zararı olmayan içerikli malzemeler kullanılıyor.
Gar binalarının giriş ve çıkışlarında, iç ve dış mekânlarda, yolcu bekleme alanlarında, gişelerde ve ortak kullanım alanı olarak belirlenen bölümlerde periyodik olarak titiz bir şekilde dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemleri gerçekleştiriliyor.
MARMARAY istasyonları dâhil olmak üzere Çukurhisar – Kapıkule arasındaki tüm gar ve istasyonlara, dezenfektan dispanseri ve içeriği ile masa üstü el dezenfektanları yerleştirildi.
Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı gar binalarının ortak kullanım alanlarında sağlanan hijyenik ortam sayesinde sağlıklı ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri amaçlanıyor.
Tüm gar ve istasyonlarımıza astığımız Coronavirüsü ile ilgili uyarıcı afişlerle de halkımızın bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*