Keçiören Kızılay Metrosu Ne Zaman Hizmete Girecek?

Kızılay-Keçiören arasında aktarmasız ulaşımı sağlayacak AKM-Gar-Kızılay metrosu çalışmalarının seneye tamamlanması planlanıyor. Yeni hat hizmete girdiğinde vatandaşlar AKM istasyonunda indi-bindi yapmak zorunda kalmayacak.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, resmi internet sitesinde yayınladığı Mega Projeler bülteni ile Türkiye genelinde yapımı devam eden kara, hava, deniz yolu ve raylı ulaşım projeleri hakkında bilgi verdi. Bültende, Bakanlık tarafından yürütülen AKM-Gar-Kızılay metro hattının açılış tarihi 2021 olarak belirtildi
Bültenin ‘Devam Eden Mega Projeler’ bölümündeki bilgilere göre; halihazırda faaliyette olan Keçiören-AKM metrosunu kullanan yolcuların kesintisiz olarak Kızılay’a ulaşımını sağlayacak AKM-Gar-Kızılay metrosu çalışmalarının 2021’de tamamlanması planlanıyor. Keçiören Metrosu’nun ikinci etabı olarak projelendirilen ve metroyu, TCDD YHT Gar üzerinden Kızılay’a bağlayacak olan 3.3 kilometre uzunluğundaki hat için, “Yapım çalışmaları devam ediyor. Proje sayesinde şu an faaliyette olan Keçiören-AKM Metro hattını (M4) kullanan yolcular, indi-bindi yapmadan kesintisiz bir şekilde Kızılay’a erişim sağlayabileceklerdir” ifadeleri kullanıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*