Ankara’da Kahvaltı Yapmalık En İyi 10 Mekân

Ankara’da Kahvaltı Yapmalık En İyi 10 Mekân

Kahvaltı şüphesiz hayatımızın en güzel öğünüdür. Özellikle aileler kendilerine ödül vermek niyeti ile Kahvaltı mekânlarını doldururlar. Ankara’da güzel kahvaltı mekânları ile hafta sonlarınızı değerlendirmek sizin elinizde.
Ankara’nın yeni Alışveriş mekanı olan Atakule Alışveriş Merkezinden Big Chefs ve Timbo Cafe Ankara manzarası eşliğinde kahvaltı yapabilirsiniz.Özellikle Timbo Cafe tam bir Çocuk Dostu mekan.Çalışanları ve yemekleri özellikle de Cheese cake denemeye değer ..Uğramadıysanız Tavsiye ederiz.
Mıhlama İçin Karadeniz’e Gitmeye Gerek Yok
Karedeniz de bulunan Hamlakit yaylasının adı ile Ankara’da hizmet veren bu mekân size mıhlamayı Ankara’ya yani ayağınıza getirmektedir. Mıhlama dışında diğer kaşarlı yumurta ile de nam salmış olan bu mekân, masanıza Karadeniz esintileri sunmaktadır. Bütün malzemeleri Karadeniz’den gelmekte, gerçek bir Karadeniz kahvaltısı yapmak için Hamlakit Kahvaltı salonuna muhakkak uğrayınız.
İstanbul’a Gitmeye Gerek Kalmadı
İstanbul’a gidenler bilir, Emirgan Sütiş kahvaltıda nam salmış mekânlardandır. Emirgan sütiş adından da anlaşılacağı Emirgan semtinde kurulmuştur. Bu güzel kahvaltı mekânının diğer semtlerde olduğu gibi Ankara’da da faaliyet göstermesi Ankaralılar lezzet fırsatı sunmaktadır. Özellikle börekleri ile meşhur olan kahvaltı salonunda kendinizi evinizde gibi rahat hissedeceksiniz.
Hatay Esintileri
Hattana Hatay restoran Ankara’da size Hatay mutfağını sunmaktadır. Hayat mutfağına ait yöresel ve özel lezzetlerden tatmak için hemen her öğünde gidebileceğiniz bu restoran kahvaltısı ile de kendini sevdirmeyi başarmıştır. Hafta sonları ile sunduğu serpme kahvaltı ile zengin bir kahvaltı menüsü olan bu mekânın denemesi tavsiye edilir.
Çocuklar İçin Ücretsiz Kahvaltı
Seyir cafe Ankara Beş Evlerde hizmet vermektedir. Seyir cafeye yolunuz düşerse eğer paçanga böreğini tatmanız şiddetle tavsiye edilir. Açık büfe kahvaltı imkânı sunan bu mekân yedi yaşın altındaki çocuklar içinde ücretsiz kahvaltı vererek müşteri memnuniyetini esas almaktadır. Çok çeşitli kahvaltı seçeneğine sahip olan Seyir cafede her lezzetten size sunumlar yapmaktadırlar.
Tarih Kokan Mekân
Paşa konağında tarih esintileri almak isteyen Ankaralılar için Zenger Paşa Konağı, geleneksel Türk mutfağı ve kahvaltısı ile Ankaralılara hizmet sağlamaktadır. Eski tarihimiz olan Osmanlı Mutfağının nefis tatlarını devam ettiren bu mekân sizi sürekli gelmek için bağlayabilir. Aileniz ile birlikte rahatça kahvaltı imkânı sunan mekânda kendinizi eski zamanlarda hissedebilirsiniz.
 Bol Malzemeli Kahvaltı
Downtown Food Ankara’da hizmet vermekte olan bir mekândır. Mekânı özel kılan büyük porsiyonlarıdır. Kahvaltıların çok çeşitli ve porsiyonların büyük olabileceğini düşünerek hareket etmenizde fayda vardır. Tavsiye iki kişiye tek kişi servis söylemenizdir. Tek servis ile yeteri kadar doyucaksınızdır.
Fırından Yeni Çıkmış Lezzetler
Ankara’da birçok şubesi bulunan Kafes Fırın, adından da anlaşılacağı gibi fırın konseptinde hizmet sunmaktadır. Kahvaltı olarak düşünülmeyen birbirinden lezzetli poğaçalar ve fırından yeni çıkmış kıvamında nefis kokulu ekmekler ile hizmet veren Kafes Fırını muhakkak denemelisiniz.
Her an Elinizin altında
Son yıllarda hızla çoğalan ve hemen her semtte birden fazla şubesi olan Coffeemania, Ankara’da da hizmet vermektedir. Birçok yemek çeşidi olan bu restoran cafe tarzı mekân, her öğünde olduğu kadar kahvaltıda da hizmet vermektedir. Çok çeşitli kahvaltı çeşitleri ile alternatifler sunmaktadır.
Çay ve Kahve Keyfinizi Sınırlamayın
Sınırsız çay ve kahve keyfi sunan Funda Cafe ve Patisserie, hafta sonları açık büfe kahvaltı konsepti ile hizmet vermektedir. Kahvaltılar lezzetli fakat asıl önemli olan mis kokulu çaylarıdır. Gerçek bir tavşankanı lezzetini alabileceğiniz bu mekânda rahatça çayınızı içebilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*