Modüler Geçici Üs Bölgeleri'ne ASELSAN Desteği

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda, Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi kapsamında 2022 sonuna kadar üs bölgelerinde entegre lojistik destek faaliyetleri yürütülecek.
Modüler Geçici Üs Bölgesi Projesi (MGÜB Projesi) kapsamında MGÜB ELD-3’ü kapsayan sözleşme değişikliği Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalandı.
MGÜB ELD-3 Performansa Dayalı Bakım/Onarım Sözleşmesi kapsamında verilecek hizmet, MGÜB Sözleşmeleri kapsamında teslimatı yapılan ve garantisi tamamlanan/tamamlanacak sistemlerin 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren 2022 yılı sonuna kadar saha ve fabrika seviyesi Bakım/Onarım faaliyetleri ile kullanıcı seviyesi müşteri eğitimlerini kapsamaktadır. MGÜB ELD-1 ve MGÜB ELD-2 Bakım/Onarım Sözleşmelerinin devamı niteliğindedir.
Söz konusu Sözleşme, mevcut bakım onarım sözleşmelerinden farklı olarak “performansa dayalı lojistik” anlayışıyla yapılandırılmış olup, “tüm kritik elektronik sistemlerin 7 gün içerisinde müdahale, müdahaleyi takiben 7 gün içerisinde onarım yapılarak faal hale getirilmesi” performans kriterine sahiptir.
Projede kullanılan sistemlerin kullanım alanı ve kullanım şekli kritik nitelikte olup, oluşabilecek arızalara en kısa sürede müdahale etme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu isterleri karşılamak amacıyla, tam zamanlı olarak yerinde destek sağlanıyor.
Üs Bölgelerinde arıza kaynaklı emniyet zafiyetini önlemek amacıyla; sahadan toplanan tüm bildirimler etkin olarak takip edilmekte, analiz edilmekte ve raporlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın