Karaismailoğlu: ’Ankara Sivas YHT Hattını Bu Yıl Bitirmeyi Hedefliyoruz’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, 29 Temmuz 2020 tarihinde, Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında devam eden çalışmaları yerinde incelediler.
Ankara’dan Yozgat’ın Yerköy ilçesine helikopterle ile geçen Bakan Karaismailoğlu ve Genel Müdür Uygun, Yerköy ve Elmadağ’da bulunan Yüksek Hızlı Tren şantiyelerini gezerek, devam eden çalışmalara dair yetkililerden bilgi aldılar.

Ankara Sivas YHT Şehirlerarası Ulaşım Süresini Azaltacak

Hayata geçirilecek ulaştırma projeleri sayesinde memleketimizi ve insanımızı birbirine bağlamaya, Anadolu’yu canlandırmaya devam edeceklerini söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımız ile hem şehirlerarası ulaşım süresini azaltacağız hem de Sivas, Yozgat ve Kırıkkale gibi illerimizi bölgenin yükselen değerleri haline getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
“Bu yıl içinde YHT hattımızı milletimizin hizmetine sunacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadesinde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattını test ettiklerini ve tünelin ucundaki ışığı gördüklerini belirterek, ince işlerin de tamamlanmasıyla Sivas’tan trene binen vatandaşın İstanbul Halkalı’ya kadar ulaşabileceğini söyledi.
Projede adım adım mutlu sona yaklaşıldığını ifade belirten Genel Müdür Uygun da Ankara-Sivas YHT projesi kapsamında saha çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğinin altını çizdi.

Ankara Sivas Hızlı Tren Haritası

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın