ASELSAN, KANGAL Korumalı VIP Araçların İlk Teslimatını Gerçekleştirdi

ASELSAN, 2018 yılında Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile imzalanan sözleşme kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğünün ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan KANGAL Drone-Mini/Mikro İHA & RFEYP Karıştırma/Köreltme (Jammer) Sisteminin, Aralık ayında başarıyla tamamlanan fabrika ve arazi kabul testlerinin ardından ilk teslimatını gerçekleştirdi.
Seri üretime başlanan ve ilk teslimat partisinde yer alan birçok sistem, kullanıcılara verilen eğitim sonrasında üst düzey yetkililerin konvoylarında yer alarak, RF kontrollü el yapımı patlayıcılara karşı koruma sağlanmasında ve daha güvenli bir yolculuk yapılmasında rol oynayacak.
KANGAL Karıştırma/ Köreltme Sistemi konvoyların, VIP araçların RF kontrollü el yapımı patlayıcılara karşı ve askeri tesislerin/üslerin, devlet kurum binalarının, üst düzey yetkili konutlarının, tören alanlarının ve kontrol noktalarının Drone/Mini İHAlara karşı korunmasını sağlıyor. KANGAL, tam kapsama özelliği sayesinde tüm Radyo Frekans (RF) bandında telsizlerin, uzaktan kumandaların, cep telefonlarının RFEYP tetik frekanslarına ve Drone/Mini İHA’ların uzaktan komuta, GNSS, Veri/Görüntü/Video Aktarım frekanslarına aktif karıştırma uyguluyor. Yeni nesil, çok kanallı, kompakt ve birden çok amaca yönelik olarak tasarlanan KANGAL Drone-Mini/Mikro İHA & RFEYP Karıştırma/Köreltme Sisteminin; İHTAR, Modüler Üs Bölgeleri ve benzer projelerde kullanımına yönelik çalışmalar devam ediyor.
RF kontrollü El Yapımı Patlayıcılara karşı koruma sağlamak için ASELSAN tarafından geliştirilen KANGAL Karıştırma/ Köreltme Sisteminin sözleşme kapsamındaki tüm teslimatlarının kısa sürede tamamlanması ve Türkiye’nin dört bir yanındaki konvoy ve tesislerde kapsamlı bir koruma sağlaması hedefleniyor.(Kaynak: defenceturk

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın