Hızlı Tren Sivas’a Doğru Hareket Etti!

Ankara, Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın (YHT) Yerköy, Akdağmadeni hattı arasında ray oturtmak için ilk kez deneme sürüşünün yapıldığı duyuruldu.
Sivaslı vatandaşların büyük bir ilgi ile beklediği ve Ankara, Sivas ulaşım mesafesini 2 saate düşürecek YHT çalışmalarında son aşamaya gelindi.
Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni güzergâhında 29 Ekim 2020 tarihinde de törenle test sürüşlerine devam edileceği söylendi.
Ankara, Sivas YHT çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Ray seriminin büyük bir kısmı tamamlanan projede çalışmalar sürdürülüyor. Projenin yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Toplamda 440 kilometrelik ulaşım mesafesini 2 saate düşürecek olan projenin toplam yatırım maliyetinin 9 milyar 749 milyon lira olduğu bildirildi.

“1 AY SÜREYLE DENEMELER YAPILACAK”

Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise,”Yerköy-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi Üstyapı ve Elektromekanik İşleri Yapım İşi kapsamında yer alan Yeköy-Sivas YHT Projesinin hedeflenen, planlanan ve istenilen tarihte tamamlanabilmesi için iletim, imalat, ulaşım ve kontrol hizmetlerinin sürekliliğinin sağlanmasını teminen, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren, Yerköy – Yozgat – Sorgun ve Akdağmadeni arasında 1 ay süreyle saat 22.00 – 06.00 arasında, tren seti belirli bir hızda seyir ederek YHT hattında yükleme uygulaması yapılacaktır.
Belirtilen güzergahta değerli vatandaşlarımızın can ve mal kaybına uğramamaları için, vatandaşlarımızın tren hattına yaklaşmamaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. (Büyük Sivas Haber)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*